4 Kg Serpme Ağ

4 kg serpme ağ yapısı bakımından son derece kullanışlı bir ağdır. Çok pratik bir şekilde toparlanır ve taşıması oldukça kolaydır. Bu ağlar makine ile örme ve el örmesi ağlar olarak ikiye ayrılır. Bu ağ çeşitleri genelde naylon ince misina ağları ile örülür. Fakat diğer iplerle örülen ağlar da bulunur.

Serpme Ağ Çeşitleri

El Örmesi Serpme Ağ

11.000,00 11.500,00 

Serpme Balık Ağı

Serpme ağ çeşitleri kullanım alanlarına göre değişir. Daha çok dere, göl ve deniz kıyılarında rahatlıkla kullanılır. Bu ağlar açıldıklarında yaklaşık 14 metrekare alana kadar yayılır. Bu ağı toplamakta son derece kolaydır. Bazı ağlarda kolay toplama mekanizmaları bulunur. Kullanımı kolay ağlar arasında olduğu için tercih edilir. Serpme ağ her bütçeye uygun olarak satılmaktadır.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları farklı fiyatlarda olabilir. Bu sebeple bireyler araştırma yaparak uygun fiyatlı ürünleri kolayca bulurlar. Bu ağ çeşitleri kullanım alanlarına, kullanılan ipin cinsi ve kalınlığına göre değişen çeşitlerde bulunur. Son derece kullanışlı olan bu ağlar taşınması açısından da oldukça rahattır.

 Serpme fiyatları diğer balık tutma yöntemlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Kolay kullanımlı olması nedeniyle balıkçılar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Bu ağ çeşidi en çok iç su balıkçılığında kullanılmaktadır. Ağın etek uçlarında bulunan kurşun ağırlıkları ile ağın istenilen derinliğe inmeleri sağlanır. 4 kg serpme ağ kolay kullanımı açısından pek çok kişi tarafından tercih edilir. 

Serpme Balık Ağı Avantajları

Serpme balık ağı balık tutmak için en iyi yöntemlerden biridir. Bu yöntem ile daha fazla balık avlanır. Bunun sebebi çeşit sayısının fazla olması ve kolay bir şekilde taşınabilme özelliği olmasıdır. Ağ çeşitleri kendi arasında büzmeli, cepli, çarmıklı ve sade serpmeler olarak çeşitlere ayrılırlar. Büzmeli ağlar kumlu ve derin bölgelerde tercih edilir. Tek parça olarak üretilen cepli ağlar taşlık alanlarda bulunan dere, göl ve deniz kıyılarında kullanılır. 

Çarmıklı ağ denilen çeşit ise 2 parçadan yapılarak birleştirilen bir ağ çeşididir. Bu ağ daha çok derin sularda kullanılır. Sade serpme ağın özelliği ise ağda çekme ipi bulunmasıdır. Bu ağ balıkların kıyıya daha çabuk çekilerek getirilmesini sağlar. 4 kg serpme ağ fiyatları çeşitlerine göre değişebilir. 

4 Kg Serpme Ağ