5 Kg Serpme Fiyatları

5 kg serpme fiyatları, ağın özelliklerine ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir.

Nehir, göl ve akarsu yatakları benzeri küçük ve durgun sularda balıkçılık yapmak isteyen bireyler genellikle daha küçük boyutlardaki serpme ağları tercih etmektedir. Dolayısıyla bu bölgelerde kullanılan serpme ağlar da daha uygun fiyatlara sahiptir. 

Deniz gibi büyük ve hareketli sularda gerçekleştirilen balıkçılık işleri için daha büyük ve güçlü serpme ağ kullanılır. Deniz sularının daha hareketli ve zorlu olması sebebiyle kullanılan serpme ağın gücü de önemli bir yer tutar. Bu sebeple genellikle deniz sularında tercih edilen serpme ağların ücretleri de doğal olarak daha yüksektir. 

Makine ve El Örmesi Serpme Ağlar

5 kg serpme fiyatları aynı zamanda serpme ağın üretim şeklinden de oldukça etkilenir. Serpme ağlar el örmesi ve makine örmesi olmak üzere iki farklı yöntem ile üretilmektedir. Genellikle makine örgüsü olarak üretilen serpme balık agi türleri daha yüksek bir bütçeye sahiptir ve fiyat aralığı da oldukça geniştir.

Serpme ağlar makine örgüsünün yanı sıra bireylerin kendisi tarafından da üretilebilir. Bireyler ve balıkçılar, göl ve benzeri durgun sularda kullanmak amacıyla kendi serpme ağlarını örebilir. El örmesi serpme ağlar, gerekli malzemelerin uygun bir şekilde kullanılması ile kolaylıkla üretilir. Genellikle el örmesi serpme ağlar daha uygun bir fiyat aralığına sahiptir. 

Serpme Fiyatları 

5 kg serpme ağ fiyatları genellikle en uygun serpme ağlar arasında yer almaktadır. Serpme fiyatları arasında 5 kiloluk serpme ağların en uygun ürünler olmasının sebebi, 5 kilonun serpme ağ üretimi için genellikle alt sınır olmasıdır. Bu nedenle 5 kg serpme ağlar bireyler ve balıkçılar tarafından sıkça tercih edilir. Ancak bazı özel durumlarda 3 kg olan serpme ağlar da tercih edilebilir.

Serpme ağ fiyatları ve fiyat aralıkları kesin bir bütçeye sahip değildir. Ancak serpme ağlar genel olarak oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Bu sebeple her bireyin kendi bütçesine uygun bir serpme ağ türüne kolaylıkla erişebilir. Aynı zamanda serpme ağ malzemeleri ile de bireyler kendi serpme ağlarını yapmayı da tercih edebilir. 

5 Kg Serpme Fiyatları