Amerikan ip Serpme

Amerikan ip serpme, içten torba yapan ve balığı içine alan serpme ağ modelidir. Derin sularda kullanılır.

Serpme Ağ Çeşitleri

Dere Akarsu Serpme Ağı

2.850,00 3.350,00 

Amerikan ip serpme özellikleri ve kullanım alanları

Göz büyüklüğü 20 mm dir. İp kalınlığı 6 numara. Serpmenin boyu 2.60 cm dir. Açılış çapı 4.5 metre. 15 Metre kurşun ipi vardır. Bu standart bir serpme ölçüsüdür. Farklı ölçüler müşterinin isteği üzerine yapılır. Kurşun bağlanırken kurşun üzerine kalın bir ip daha vardır.  Bu ip kurşunların serpme gözlerinin içine girmesini en aza indirir.

Amerikan ip serpme nin kullanıldığı yerler dere, göl ve denizdir. Denizde kullanmak için serpmenin tabana değmesi gerekmiyor. İstediğiniz derinlikte serpmeyi torba yapmanız kullanıcının elindedir. Serpme kendini torba yaptığı için hiç balık kaçırmaz ve örneğin 10 cm lik balığı da alır, 15 kg lık balığı da torbasına alır.  Serpmenin içinde boydan fırdöndü den kurşuna kadar ipler uzanır. Serpmenin büyüklüğüne göre ip sayısı artar veya azalır. Standart olarak 15 tane ip vardır torba görevini yapması için.

Serpmeyi suya atmak için fır döndü nün halka ile aynı seviyede olması gerekir. Bu serpme diğer serpmeler ile atışı aynıdır. Serpmeyi suya atığımız da, serpmeyi sudan çekerken yavaş çekmek gerekir. Çünkü serpmenin içindeki uzun ipler kurşunlara bağlıdır ve torba yapmaya başlar. Serpmeyi sudan çektiğinizde torba yapmış olur. Bir daha ki atışa hazırlamak için serpmeyi elden geçirmek gerekir. Kurşunlara bağlı olan uzun ipleri kurşunlara dolaşmış ise ip ile kurşunu ayırmak gerekiyor.

Sudan çıktıktan sonra serpme kurutularak muhafaza edilmesi gerekir. Aksi halde ıslak veya nemli bir şekilde saklanırsa muhafaza edilirse serpme rutubetten eskimeye yol açabilir. Boydan asılıp kurutabilirsiniz. Denizde kullananlar için tavsiyem şudur, tuzlu sudan çıktıktan sonra mutlaka tatlı su ile iyice yıkayın ve durulayın. Bu işlem serpmenin çürümesini engelleyecektir.

Teslimat bilgileri

Ürünü ptt kargo ile veya istediğiniz bir  kargo ile gönderim yapılır. İster kapıda ödeme veya havale ile ödemesi yapılır. Ürününüzü güvenle teslim alabilirsiniz.

Amerikan İp Serpme

Amerikan İp Serpme