Amerikan Misina Serpme

Ağırlık olarak zincir veya kurşun her ikisi de yapılır. Göz büyüklüğü 22 mm. Misina Kalınlığı 0.33 mm . Serpmenin boyu 2.60 cm dir. Açılış çapı 4.5 metre. 15 Metre kurşun ipi vardır. Atma ipi fırdöndü hazır ve bağlıdır. Kargo ile gönderim yapılmaktadır. 

Serpme Ağ Çeşitleri

Dere Akarsu Serpme Ağı

2.850,00 3.350,00 

Amerikan misina serpme ölçüleri ve özellikleri

 Bu standart bir serpme ölçüsüdür. Farklı ölçüler müşterinin isteği üzerine yapılır. Kurşun bağlanırken kurşun üzerine kalın bir ip daha vardır.  Bu ip kurşunların serpme gözlerinin içine girmesini en aza indirir. Misina serpme su tutmadığından dolayı atması ve kullanması basit bir serpme dir. Deniz de kullanılması uygun serpmedir. Serpme hakkında detaylı resimleri galeriden inceleyebilirsiniz.

Amerikan misina serpme kullanım alanları

Amerikan misina serpme ağ kullanıldığı yerler dere, göl ve denizdir. Denizde kullanmak için serpmenin tabana değmesi gerekmiyor. İstediğiniz derinlikte serpmeyi torba yapmanız kullanıcının elindedir. Serpme ağ kendini torba yaptığı için hiç balık kaçırmaz ve örneğin 10 cm lik balığı da alır, 15 kg lık balığı da torbasına alır.  Serpmenin içinde boydan fırdöndü den kurşuna kadar ipler uzanır. Serpmenin büyüklüğüne göre ip sayısı artar veya azalır. Standart olarak 15 tane ip vardır torba görevini yapması için.

Serpmeyi suya atmak için fır döndü nün halka ile aynı seviyede olması gerekir. Bu serpme ağ diğer serpmeler ile atışı aynıdır. Serpme ağ suya atığımız da, serpmeyi sudan çekerken yavaş çekmek gerekir. Çünkü serpmenin içindeki uzun ipler kurşunlara bağlıdır ve torba yapmaya başlar. Serpmeyi sudan çektiğinizde torba yapmış olur. Bir daha ki atışa hazırlamak için serpmeyi elden geçirmek gerekir. Kurşunlara bağlı olan uzun ipleri kurşunlara dolaşmış ise ip ile kurşunu ayırmak gerekiyor.

Sudan çıktıktan sonra serpme ağ kurutularak muhafaza edilmesi gerekir. Aksi halde ıslak veya nemli bir şekilde saklanırsa muhafaza edilirse serpme rutubetten eskimeye yol açabilir. Boydan asılıp kurutabilirsiniz. Denizde kullananlar için tavsiyem şudur, tuzlu sudan çıktıktan sonra mutlaka tatlı su ile iyice yıkayın ve durulayın. Bu işlem serpme ağ çürümesini engelleyecektir.

Amerikan Misina Serpme Teslimat bilgileri

Ürünü ptt kargo ile veya istediğiniz bir  kargo ile gönderim yapılır. İster kapıda ödeme veya havale ile ödemesi yapılır. Ürününüzü güvenle teslim alabilirsiniz.

amerikan-misina-serpme-2