Amerikan Misine Serpme

Amerikan Misine Serpme genellikle balığın üzerine bırakılan veya atılan ağlardır. Makine ve el örgüsü olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.

Serpme Ağ Fiyatları

İpler 6 veya 9 numara ipten örülürler. İpler kesinlikle çözülme yapmamaktadır. Ağrılıkları ise 4 kg ile 7 kg arası değişir. Ayrıca makine ağları 9 numara naylon ipten üretilir.

Makine ağlarının ağ açılımları geniş ve balık hazneleri derindir. Bu nedenle serpme ağ fiyatları daha uygundur. Genellikle küçük ve sportif balıkçılıkta sıklıkla tercih edilir. Ayrıca taşıma kolaylığı sağlaması ve kullanılması için ek bir araç gerektirmemesi de tercih edilmesini sağlayan diğer faktörlerdir. Ağın paraşüt gibi açılması da daha fazla balık yakalanmasını kolaylaştırır.

Serpme Ağ Çeşitleri

Amerikan Misine Serpme genellikle naylon iplikten ve 4-7 kg arasında üretilir. Bu durum ağın kolay yıpranmasını ve eskimesini önler. Farklı alanlarda çeşitli fonksiyonlar için kullanılan, farklı malzeme ve ipliklerden üretilen serpme balık ağı çeşitleri de bulunur. Ayrıca cepli, çarmıklı, büzmeli ve sade serpmelerde çeşitleri arasında yer alır.

Cepli serpme ağlar, naylon ipliğinden 17-18 mm aralıklarla tek parça olarak üretilir. Genellikle dere yatakları ve göl gibi taşlık alana sahip yerlerde kullanılır. Büzmeli ağlar ise 16 mm aralıklar ile dokunur. Derin ve kumlu bölgelerde daha çok kullanılır. Bazen su üstü balıklar içinde kullanılabilmektedir. Derin sularda 16 mm aralıklar ile dokunan ve 40 düz gözden oluşan çarmıklı serpme ağ kullanılır.

Amerikan Misine Serpme Serpme Ağ Fiyatları

Günümüzde serpme ağların kullanım alanı daha geniştir. Deniz, göl, nehir ve baraj gibi alanlarda kullanılırlar. Ekonomik olmaları nedeniyle ulaşılabilirliği artmıştır. Diğerlerinden farklı olmasını ise dayanıklı yapısı ve uygunluğu sağlar. Serpme fiyatları ise kullanılan malzeme ve çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Ağın yüksekliği, genişliği ve ağırlığı gibi durumlar fiyatlara yansır.

İç su balıkçılığı ve su üstü balıklarda kolaylıkla kullanıldığı için sıklıkla tercih edilir. Ayrıca dayanıklı olması ve herhangi bir araç ile modifiye edilmemesi de tercih edilmesini sağlar. Amerikan Misine Serpme herkes tarafından kolaylıkla ulaşılabilen bir ağdır. Serpme ağın ücreti ödeyen bireyler ise serpme ağlara sahip olmaktadır.  

Amerikan Misine Serpme