Amerikan Serpme Fiyatları

Amerikan Serpme Fiyatları, Denizlerde ve Göllerde kullanılan serpme ağ modelidir. İçten toplamalı serpme ağ olarak da bilinir. Çemberli amerikan serpme ağ ve diğer çeşitlerini resim ve tanıtım videolarını alttaki menülerden inceleyebilirsiniz

Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.050,00 3.350,00 

El Örmesi Serpme Ağ

9.300,00 9.500,00 

Çemberli Amerikan Serpme Fiyatları

Denizler, göller, akarsular, dereler, nehirler ve çaylarda avlanmak isteyen balıkçılara büyük bir rahatlık sağlarlar. Serpme ağlar, türü fark etmeksizin dairesel olarak örülür ve dairenin uçlarına da ağırlıklar takılır. Bu sayede ağ, suya batar. Ağırlıklar nedeniyle sudan çıktıktan sonra serpme ağ ipleri birbirine dolanabilir. Balıkçılar ağı çözer ve kuruttuktan sonra tekrar kullanıma hazırlarlar. 

Profesyonel Balıkçılıkta Serpme Ağ kullanımı

Amerikan Serpme  çeşitli fiyat yelpazesine sahiptir. Kullanım alanına göre birden fazla serpme ağ atma yöntemi vardır. Sığ sularda sandaldan ya da ayakta durarak hızlıca suya atılıp hızla çekilmelidir. Burada ağ, iki elle sıkıca tutulur. Boştaki kısım bir omuza atılır.  Ardından ağ biraz dönme ivmesi kazandırılarak suya atılır. Elbette bu işlemi yaparken  balıkları  korkutmamaya özen gösterilmelidir.

Serpme balık ağı kullanımı oldukça kolaydır. Balıkçılığa yeni başlayan bireyler dahi rahatça kullanabilir. Serpme balık ağlarının denizde kullanılan türü olan çarmıklı ağlar diğerlerinden daha ağırdır ve çift örgülüdür. Denizde avlanacak balığın özellikleri, ağ yapısını değiştirerek farklı modellerin doğmasını sağlamıştır. Serpme fiyatları, modellere göre değişir.

Serpme Ağ Modelleri

Serpme Fiyatları net olmadığından alıcıların gidip kendilerinin fiyat öğrenmesi en doğrusu olacaktır. Fiyatlar çeşitli oldukları kadar, makuldür. Fiyatlarda fark yaratacak etkenlerin başında ağın modeli gelmektedir. Cepli serpme ağ modelleri naylon ağlar kullanılarak örülmüş modellerdir. Çabuk yıpranmasını önlemek için 6-7 iplikten örülür. 

Çarmıklı serpmeler derin denizlerde kullanılmak üzere dokunur. 4 numaraları iplik kullanılarak, ipler arasında 16 mm mesafe olacak şekilde örülür. 2 parça sonradan birleştirilerek örüldüğünden dolayı oldukça dayanıklıdır. Sade serpme adı verilen modeller ise, herhangi bir ip ile herhangi bir açıklık mesafesi baz alınarak örülebilir.  Amerikan Serpme Fiyatları, ağlarda kullanılan malzemelere göre değişir.

Amerikan Serpme Fiyatları