Balık Ağı Atma

Balık ağı atma işlemi, özel bir teknik istemektedir. 

Balık ağları ve serpme ağlar ile yapılmakta olan avlar, çeşitli balıkları avlayabilmek için özellikle tercih edilmektedir. Balık ağları, birçok farklı avantajı bünyesinde barındırmaktadır. Genel olarak ise avlanacak olan balık tipine göre seçenekleri bulunur.

Serpme Ağ Fiyatları

Balık ağları, serpme ağ olarak tercih edildiğinde birçok balık türü bu ağ ile avlanabilir. Yani derin sularda yapılmakta olan balık avlama işlemleri, karşılıklı durmakta olan sandallar arasında balıkların üzerine atılır. Böylece avlama işlemi daha sistemli işlemiş olur. Bu tip av modelinde ise ilk olarak kullanım amaçlarına göre doğru ağ tercihlerinin yapılması ve serpme modellerinin doğru yapılması önemlidir.

Balık Ağı Çeşitleri Nelerdir?

Serpme balık ağı başta olmak üzere birçok çeşide ayrılan ağ modelleri bulunmaktadır. Bu çeşitlilik cepli serpme modellerinde naylon ağ ipinden imal edilen model olarak karşınıza çıkacaktır. Kolay kullanımı ve eskimemesi sebebiyle uzun ömürlü bir ürün modelidir. Ayrıca kısa zamanda kullanılamaz hale gelmemesi ise mm çapının doğru seçilmesi gerekir.

Tercih edilecek örme ip numaraları; 15-18 mesafe ile 6-7 numaralı iplerden örülen modellerdir. Serpme balık ağı büzmeli olarak da tercih edilebilir. Bu ağ çeşidi ise 6 numaralı iplikten 16 mm göz açıklığında imal edilmiştir. Çarmıklı olarak balık ağı ve serpme ağlar ise, daha derin sular için gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Balık Ağı Fiyatları

Balık ağı atma işlemi uygulanırken, özel ağ modelleri tercih edilmektedir. Bu durum kullanım alanlarına, suyun derinliğine ve avlanacak olan balığa göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle ise ağ fiyatları da birbiri arasında farklı oranlarda sunulur. Sade serpme ağ modeli, büzmeli ağ modeli, çarmıklı model gibi birçok ağ seçeneği vardır. Bu çeşitlilik nedeniyle, fiyatlarda her ürün için aynı olmamaktadır.

Serpme fiyatları belli konulara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu konular arasında ağların, kalitesi, markası, örme tekniği ve kullanım alanları yer alır. Bu durumların yanı sıra avlanacak balıkların büyüklüğüne göre daha işlevsel balık ağları tercih edildiğinde serpme ağ fiyatları farklılık gösterecektir. 

Balık Ağı Atma