Balık Ağı Çeşitleri

Serpme balık ağı kullanılacak alana ve hedeflenen balık avcılığı türüne göre farklı özelliklerde tercih edilebilir.

Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

El Örmesi Serpme Ağ

11.000,00 11.500,00 

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.000,00 3.750,00 

Balık Ağı Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Bir ucu kayık veya tekneye sabitlenerek diğer ucunun suya serpilmesi ile balık avcılığının gerçekleştirilmesini sağlayan serpme ağla, balık sürülerinin kolaylıkla yakalanmasını sağlamaktadır. Kolay serpme ağ kullanımı avcılar için zamandan tasarruf sağlarken iş gücünün de etkili bir biçimde kullanılmasında etkili olmaktadır.

Serpme ağlar balık avcılığında sık kullanılan ve çeşitli avantajlar sunan balık avı ekipmanları arasında yer almaktadır.

Balık ağı çeşitleri;

  • Çemberli kolay serpme ağ
  • İp örgü serpme ağ
  • Misina serpme ağ
  • Zincirli misin serpme ağ
  • Zincirli ip örgü serpme ağ
  • Misina torba ip serpme ağ
  • Gümüş yemlik serpme ağ
  • El örmesi serpme ağ olarak oldukça geniş bir ürün yelpazesinde kullanıcılarına sunulmaktadır.

Balık avcılığında farklı türlerden ağlar ile yüksek potansiyelli avcılık işlemleri sürdürülebilir balık avının profesyonel ve amatör bir biçimde yapılmasını sağlamaktadır.

Kişisel ihtiyaçlar ve balık avcılığından beklenilen hedefler doğrultusunda tercih edilecek bir ürün ile yüksek performanslı balık avcılığının gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Çemberli serpme ağ kullanımı profesyonel ve amatör balık avcıları tarafından tercih edilen bu yöntem olarak son derece iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Balık ağı kullanımı tek seferde çok fazla balığın zahmetsiz bir biçimde yakalanmasını sağlamaktadır. Farklı göz büyüklükleri sayesinde farklı balık türlerinin avlanmasını sağlayan bu ürünler kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara göre seçilmelidir.

Ekonomik bir avlanma prosedürü olarak bilinen ağ ile avlanma tekniği avcılık maliyetlerinin düşürülerek daha yüksek kazançlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Balık Ağlarında Fiyatlandırma

Serpme ağ fiyatları ağın üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi ve ağın sahip olduğu boyutlar ile yakından alakalıdır. Fiyatlandırmada etkili olan bir diğer faktör ise ağın yapımında sarf edilen el işçiliği ve ustalıktır.

Serpme fiyatları araştırması yapılırken ağın sahip olduğu teknik özellikler ve üretimde kullanılan malzemelerin kalitesi mutlaka araştırılmalıdır.