Balık Serpme Ağı

Balık serpme ağı günümüzde balıkçılık sektöründe sık bir şekilde kullanılan ürünler arasında yer almaktadır.

Balık serpme ağları, oldukça az efor gerektiren balıkçılık ürünlerindendir. Aynı zamanda serpme ağ sayesinde balıkçılar ve bireyler üst düzey bir balıkçılık verimi alabilir. Bu nedenler bireyler ve balıkçılar tarafından serpme ağlar sıklıkla tercih edilir. 

Serpme ağlar, oldukça dayanıklı ve sağlam balıkçılık ürünleri arasındadır. Dolayısıyla balıkçılar ve bireyler, balık serpme ağlarını bir hayli uzun bir süre için kullanabilir. Balık serpme ağları, boyutlarına ve ağırlıklarına göre farklı türlere sahiptir. Genellikle balık serpme ağları ortalama 3-10 kilo ağırlıklardan oluşur ve boyutları da bu ağırlığa göre oluşur. 

Balık Serpme Ağlarının Üretimleri

Balık serpme ağı ve türlerinin iki farklı yöntem ile üretimi gerçekleştirilir. Bu yöntemlerden ilki yaygın olarak kullanılan makine üretimi serpme ağlardır. Makine üretimi serpme ağlar, Makine üretimi serpme ağlar, büyük bir ölçüde deniz sularında balıkçılık yapmak isteyen balıkçılar tarafından daha dayanıklı olmaları sebebiyle sık sık tercih edilir.

Serpme balık ağı ve türevleri aynı zamanda bireyler tarafından el örmesi olarak da üretilebilir. Balıkçılar ve bireyler, balık serpme ağları için gereken malzemeleri kolayca bulabilir. Bu gerekli malzemeler ile belli bir süre içinde balık serpme ağları örülebilir. Örme serpme ağlar genellikle tatlı sularda yapılan balıkçılık işlemlerinde kullanılır ve tercih edilir.

Balık Serpme Ağı Fiyatları Nedir

Balık serpmesi ve türevleri, üretim şekline, boyutlarına ve kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Serpme ağ fiyatları, kesin bir ücrete denk gelmez. Bunun sebebi de çeşitli özelliklerinin olmasıdır. Balık serpme ağlarının boyutları ve ağırlıkları arttıkça fiyatları da aynı şekilde eşit oranda yükselme gösterir.

Serpme fiyatları, serpmelerin kullanıldığı sulara göre de değişen bir faktördür. Genellikle deniz sularında yapılan balıkçılık işlerinde kullanılan serpme ürünlerinin fiyatları bir nebze daha yüksektir. Ancak göl, nehir ve akarsu yatağı benzeri tatlı sularda yapılan balıkçılık işlerinde kullanılan serpme balık ağları daha uygun fiyatlara sahiptir. Bu sebeple bireyler genellikle basit balıkçılık işleri için bu uygun serpmeleri kullanır. 

Balık Serpme Ağı