Blog

Balıkçı Ağı

Balıkçı Ağı

Balıkçı Ağı

Balıkçı Ağı

Balıkçı Ağı

Balıkçı ağı çeşitlerini bireyler araştırmalar yaparak tam aradıkları özellikte balık ağlarını rahatlıkla bulabilirler. Bu ağlarda çeşitlerine göre fiyat farkları bulunur. Tüm balıkçılar tarafından rahatlıkla kullanılan bu ağlar her keseye uygun fiyatlarda bulunur. Fiyat farklılıkları ağın büyüklüğü, ağın kullanılacağı suya ve ağırlığına göre değişir. Bu tür ağlar her tür balık türünü avlarken kullanılabilir.

Serpme ağ çeşitleri günümüzde kullanım açısından en sık kullanılan çeşitler arasındadır. Misina ipinden yapılan ağ çeşitleri daha hafif olduğu için balıkçılara kolay taşınma imkanı sunar. Balıkçıların işini kolaylaştırmak isteyen üreticiler kolay açılan ve toparlanan ağ üretimi yaparlar. Balıkçı ağı fiyatları diğer ağ fiyatları gibi birçok yerde değişebilir.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları ağın çeşidine göre birbirinden farklılık gösterir. Ağ almadan önce fiyatları araştırması yapmak önemlidir. Bu ağ cinsinin herkese uygun fiyatlarda olması tercih edilme sebebidir. Kullanım kolaylığı sağladığı için bu ağı yeni başlayan balıkçılar dahi rahatlıkla kullanabilir. Özellikle hobi balıkçılığının en gözde ağları arasındadır.

Serpme fiyatları tercih edilecek ağın modeline değişir. Bireyler ne tür bir ağ kullanılacaklarına doğru karar vermeleri gerekir. Bazı balıkçılar göl ve dere gibi yerlerde avlanmayı tercih ederler. Bazı balıkçılar ise deniz dışında avlanmayı sevmezler. Misina ipi kullanılan ağlar her suda kullanım kolaylığı sağlar. Buna karşın el örmesi ağlar daha sağlamdır. Balıkçı ağı her türlü suda kullanım kolaylığı sağlar.

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı genelde 9 numara iple, belli sıklıklarla örülür. Bu ağlar iç sularda balıkçılar tarafından sıklıkla kullanılır. Fakat denizde avlanma içinde oldukça uygundur. Serpme ağ elle üst taraftan atılarak balıkların üstünü örter, çevreler ve balıkları içinde kalmasını sağlar. Ağ derinlere uçlarında yer alan kurşunlar sayesinde iner. Bu kurşunlar ağın derinlere kadar inmesini sağlar. Bir halat ve mekanizma yardımı ile kolayca çekilerek toplanır.

Balıkçıların kullanım kolaylığı açısından tercih ettiği bu ağlar avlanacak balık çeşidine göre seçilir. Bu ağlar ile daha çok sazan ve alabalık avlanır. Sazan ve alabalık dışında deniz balıklarını avlamada da kullanılabilir. Farklı kullanım alanları için farklı iplerden ve malzemelerden üretilen çeşitleri vardır. Balıkçıların işini kolaylaştırmak için yapılmışlardır. Büzgülü, cepli, çarmıklı ve sade serpmeler olarak çeşitleri bulunur. Balıkçı ağı tutulacak balığın türüne göre de değişebilir