Çarmıklı Serpme Fiyatları

Çarmıklı serpme ağ fiyatları da diğer serpme ağ modelleri gibi uygun fiyatlar eşliğinde satılan balık tutma ürünlerinden biri olmaktadır. 

Serpme Ağ Fiyatları

Değişkenlik gösterebilir. Genele vurulduğunda makul bir fiyatları vardır. Serpme ağlar, balıkçılar için oldukça kullanışlıdır. Hemen her türlü suda kullanılabilen bu ağlar, eski zamanlardan beri kullanılan basit  aletlerdir.  Bu pratik ve balıkçılık faaliyetleri açısından önemli olan serpe modeli, genellikle derin denizlerde kullanılır. 

Serpme ağ çeşitlerinin kullanıldıkları alanlar, zaman içerisinde modifiye olmalarını, gelişmelerini sağlamıştır. Bu gelişmelerin neticesinde çeşitli modeller ortaya çıkmıştır. Çarmıklı serpme ağ modelleri, aralarındaki en dayanıklı ağ modelidir. Ayrıca derin sularda kullanılabilen tek ağ modelidir. 

Çarmıklı Serpme Ağ Modelinin Özellikleri

Çarmıklı serpme ağ fiyatları çeşitli bütçelere uygun olarak farklı fiyatlara sahiptir. Performansına göre oldukça uygun fiyatlara sahip olan çarmıklı serpme ağların en önemli özellikleri, 2 farklı parça olarak örülüp son yapım aşamasında birleştirilmesidir. İç içe iki ağın birleşimi sayılabilirler. Bu sayede balıkların kaçma ihtimali minimuma düşer. 

Çarmıklı serpme ağları, genel olarak denizlerde ve göllerde kullanılır. Ağı sudan çıkardıktan sonra kurutmak zorunludur. Serpme eğer sudan çıktıktan sonra ıslak bir şekilde bırakılır ve saklanırsa suyun yol açtığı tahribattan ötürü serpme yıpranacaktır. Tuzlu deniz suyundan çıkardıktan sonra ağı tatlı su yıkamak, tuzun olumsuz etkilerini ortadan kaldıracaktır. Serpme ağ fiyatları genel olarak ağların kalitesine göre değişebilmektedir.

Çarmıklı Serpme Ağ ve Diğer Ağ Modelleri

Çarmıklı serpme ağ fiyatları konusundaki değişkenlik, diğer serpme modelleri için de geçerlidir. Ağlarda kullanılan iplerin numarası, bırakılan mesafeler, örgü şekilleri gibi faktörler, o ağ ile avlanmak istenen balıkların türüne, ne kadar balık avlanacağına, avlanma faaliyetinin nerede gerçekleştirileceğine göre gelişir.

Çarmıklı serpme ağlarda genelde 4 numara ip kullanılarak örülür. ipler arasında genelde 16 mm açıklık bırakılır. 2 farklı parçanın birleşiminden oluştuğu için iki kat dayanıklıdır ve balıkların kaçmasını da iki kat daha fazla önler. Derin sularda kullanılabilir. Diğer serpme balık ağı modelleri genellikle tek tip örgü şekliyle yapılır ve nehirler, hızlı akan çaylar ve derelerde kullanıma uygundurlar. 

çarmıklı serpme fiyatları