Cezaevi El Örgüsü Serpme Ağ

Cezaevi el örgüsü serpme ağ el örmesi olması sebebiyle oldukça dayanıklıdır. 

Balıkçılar ya da balıkçılıkla ilgilenen kişiler en çok el örme ağları tercih etmektedirler. Bunun sebebi bu ağın tamamen el örgüsü olmasıdır. El örgüsü ağlar çok değerli ağlardır ve dayanıklılıkları diğer ağlardan daha fazladır.

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.000,00 3.750,00 

El örgüsü serpme ağın kalitesi ve fiyatı  kullanılan ipin cinsine, kalınlığına, inceliğine göre değişiklik gösterir. Daha çok misina ipi kullanılır. Fakat polyamid denilen ip türleriyle de örülür. Polyamid ip ile örülen ağların daha sağlamdır bu sebeple balıkçılar bu ağları tercih ederler. Fakat misina daha hafif olduğundan misinayı da tercih eden oldukça fazladır. Cezaevi el örgüsü serpme ağ dayanıklı bir ağ çeşididir. 

Serpme Fiyatları 

Serpme fiyatları el örmesi ve makine ile örülen ağ olarak ikiye ayrılır. İki çeşit de birbiriyle aynı işlevlere sahiptir. Ancak bu ağlar fiyat yönünden farklılıklar gösterebilir. Bunun sebebi el örmesi ağların tek tek uğraşılarak örülmesidir ve daha dayanıklı olmasıdır.  El örmesi ağlar, teker teker ilmek edilir ve sonrasında kullanılır. İlmek kısımları el örmesi ağlarda daha kalın ve daha sert olur. Bu sebeple bu ağlar, daha uzun süre kullanılabilir. 

Serpme ağ çeşitleri arasında el örgüsü ağlar dayanıklılık açısından tercih edilir. Diğer ağlara göre daha fiyatlı olmasına rağmen balıkçılar tarafından ilk tercihler arasındadır. Serpme ağ çeşitleri içinde en fazla satın alınan misina ipli olan ağlardır. Sebebi hafif bir ağ olmasındandır. El örgüsü serpme  fiyatları kalitesine göre değişiklik gösterir.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları kullanım alanları ve ağ büyüklüklerine göre değişir. Serpme ağlar küçük ve büyük olarak ayrılırlar. Bazı ara boyda ağa rastlamak da mümkündür.  Küçük ağlar nehir, akarsu, göl kıyılarında daha çok kıyı balıkçıları tarafından kullanılır. Büyük ağlar ise çevirme tekneleri ve ağ tekneleri tarafından kullanılır. 

Serpme balık ağı ağırlık olarak 4 ile 7 kilo arasında değişir. Bu ağırlıklarda olmasının sebebi ağ yapısının çabuk yıpranmasını önlemektir. Serpme balık ağları hafif olması için misina ipliğinden örülür. Misina ipi daha çabuk katlanabilir ve kullanışlıdır. Cezaevi el örgüsü serpme ağ dayanıklı yapısı ile balıkçılar tarafından tercih edilen ağ çeşididir. 

Cezaevi El Örgüsü Serpme Ağ