El Örgüsü Serpme

El örgüsü serpme diğer ağ çeşitlerine nazaran daha çok tercih edilir. Çünkü diğer ağlara göre daha dayanıklı kullanım sağlar. El örmesi serpme ağın tamamı el örgüsü ile yapılır. Bu ağı dere, akarsu, ırmak, kanal ve deniz sularında kolaylıkla kullanılabilir. Tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de kolay kullanım özelliği olmaktadır. 

El örmesi serpme ağ diğer ağlar ile oranlandığında daha uzun süre kullanılabilir. Tüm sulara karşı da daha dayanıklıdır. El örmesi serpme ağlar 9 numara ip ile örülür. Örgü içerisinde ilmek artırma yerleri incelenerek el örmesi serpme ağın elde örüldüğü anlaşılır. El örgüsü serpme ağlar daha sağlam olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilir.

Serpme Ağ Çeşitleri

Dere Akarsu Serpme Ağı

2.850,00 3.350,00 

Serpme Ağ Fiyatları 

Serpme ağ fiyatları, özelliklerine ve modellerine göre birbirinden farklılık gösterebilir bu sebeple bireylerin, ağ satın almadan belirli incelemeler yapmaları gerekmektedir. Herkes, çeşitli incelemelerden sonra bütçesine en uygun balık ağlarına kolaylıkla ulaşabilir. 

Serpme fiyatları, serpme ağında kullanılan ipin cinsine, kalınlığına, inceliğine bağlı olarak değişebilir. Bu ipler arasında en fazla tercih edileni misinalı olan ağlardır. Misina kullanımı açısından balıkçılıkların tercihleri arasındadır. El örmesi serpme ağ 9 numara ip ile örülür. Oldukça sağlam olduğundan balık tutkunları tarafından en fazla kullanılan ağ çeşidi olmuştur. El örgüsü serpme ağın taşınması kolaydır. Kullanımı bakımından herkesin kullanabileceği ağ türlerinden olduğu için kişilere kullanım kolaylığı sağlar. 

Serpme Balık Ağı 

Serpme balık ağı balık tutmak için tercih edilen en kolay yöntemlerden biridir. Serpme balık ağı belirli sıklıkta örülen ipliklerden üretimi sağlanır. Bu üretilen iplikler genelde naylon türü iplerdir. Misina ipi en fazla tercih edilen ip türü olmaktadır ve aynı zamanda oldukça dayanıklıdır. Bu ağ üstten atılarak balıkların üzerini örtmesi sağlanır ve ağ içine balıkların çekilmesi, tutulması da bu yöntem ile mümkün olmaktadır.

Farklı boyutlarda balık ağı bulmak da mümkün olmaktadır. Büyük boyutlu ağları çevirme tekneleri ve ağ tekneleri kullanır. Fakat kıyı ve kıyı balıkçılığı için de uygundur. Küçük boyutlu olanları nehir, akarsu ve göllerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu ağlar pek çok modelde üretebilirler. Farklı kullanımlar için farklı iplik ve malzemelerden yapılmış ağlarda bulunur. El örgüsü serpme ağ ip ağırlıkları 4-7 kilo arası değişir. 

El Örgüsü Serpme