El Örmesi Serpme Fiyatları

El örmesi serpme fiyatları, genellikle makina üretimi balık serpme ağlarına göre daha verimli bir serpme ağa sahiptir.

Dolayısıyla bireyler ve balıkçılar, basit balıkçılık uğraşları için genellikle el örmesi balık serpme ağlarını tercih etmektedir. El örmesi serpmeler, uygun malzemeler ile her birey tarafından kolaylıkla üretilebilir ve kullanılabilir.

El örmesi serpme ağ ürünleri, makina ürünlerine göre daha uygun olmasına karşın dayanıklılık açısından daha zayıftır. Bu sebeple, zorlu sularda balıkçılık yapmak isteyen bireyler genellikle makina üretimi olan serpme balık ağlarını tercih etmektedir. Makina üretimi serpme ağlar aynı zamanda daha geniş bir ağırlık ve boyut aralığına sahiptir dolayısıyla fiyat aralığı da geniştir. 

Serpme Ağ Çeşitleri

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.050,00 3.350,00 

El Örmesi Serpme Ağ

9.300,00 9.500,00 

Serpme Ağların Kullanım Alanları

El örmesi serpme fiyatları ve fiyat aralıkları, ürünün kullanılacağı sulara göre de değişiklik gösterir. Deniz ve benzeri bölgelerde balıkçılık yapmak isteyen bireylerin kullanacağı serpme balık ağı ürünleri, daha dayanıklı oldukları gibi daha pahalı fiyatlara da sahiptir. Bunun sebebi deniz sularının daha hareketli ve dalgalı olmasıdır.

Akarsu yatağı, göl ve nehir benzeri tatlı sular, daha durgun ve sığ olmaları sebebi ile çok dayanıklı balık serpme ağları gerektirmez. Dolayısıyla akarsu yatağı ve benzeri tatlı sularda kullanılan ağlar genellikle ağ örmesidir ve fiyatları da bir hayli uygundur. Bu sebeple balıkçıların ve bireylerin tatlı sularda sık sık tercih ettiği ürünlerdir.

El Örmesi Serpme Ağların Ücretleri Nedir

El örmesi serpme fiyatları kesin bir fiyat aralığına sahip değildir. Balık ağlarının pek çok farklı çeşitliliğe sahip olması bu belirsiz fiyat aralığında önemli bir rol oynar. Serpme ağ fiyatları, serpme ağların boyutları ve ağırlıkları arttıkça yükseliş gösterir. Bu nedenle basit balıkçılık işleri için küçük ağlar tercih edilir.

Deniz gibi zorlu ve hareketli sularda balıkçılık yapmak isteyen bireyler, daha büyük ve güçlü serpme ağlar gerektirdiği için balıkçılar denizde kullanacakları serpme ağlara daha yüksek bir fiyat öder. Serpme fiyatları ve fiyat aralıkları bu gibi farklı ve çeşitli sebeplerden kolay bir şekilde etkilendiğinden geniş bir fiyat aralığına sahiptir. 

El Örmesi Serpme Fiyatları