El Örmesi Serpme İstanbul

El Örmesi Serpme İstanbul Serpme balık ağı kategorisinde yer alan el örgüsü serpme ağlar, balık avcılığının vazgeçilmez ekipmanları arasında yer almaktadır. Bu ağlar el işçiliği ile yapıldığı için diğer serpme ağlara nazaran fiyat bakımından da daha yüksektirler.

Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

El Örmesi Serpme Ağ

11.000,00 11.500,00 

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.000,00 3.750,00 

El Örgüsü Serpme Ağların Kullanım Alanları

El örgüsü serpme ağlar balık avcılığında yüksek verimlilik vermesi nedeniyle sık olarak kullanılmaktadır. Ticari balıkçılık faaliyetlerinde balık sürülerinin toplu olarak yakalanmasında kullanılan bu ürün uzun ömürlü olması nedeniyle de tercih edilmektedir.
Çemberli serpme ağ kullanımına alternatif olarak kullanılan bu el örmesi ağlar, deniz tabanında yaşayan balıkların ve deniz hayvanlarının korunmasında da etkili olmaktadır. El Örmesi Serpme İstanbul Doğal malzemelerden üretimi yapılan bu ürün deniz ekosisteminin korunmasında etkili olmaktadır.

Kolay serpme ağ özellikle amatör balık avında tercih edilmektedir. Bu ağlar kolay bir biçimde serpilerek topladığı için balıkçılar için zamandan tasarruf sağlamaktadır. El örgüsü serpme ağların avantajları arasında ise;

  • Kolay taşınabilirlik
  • Esneklik
  • Çevreye uyumluluk
  • Yüksek balık yakalama verimliliği dikkat çekmektedir.

Bu ağlar son derece hafif malzemeler ile üretildiği için her yerde kolaylıkla balık avı yapılmasını sağlamaktadır.

 

El ile atılan düğümler ve örgüler ile oluşturulan bu ağlar, deniz tabanında balık avlamak için kullanılan geleneksel yöntemler arasında yer almaktadır. Genel olarak balık avında kullanılan bu ağlar su altı araştırmalarında ve buna benzer faaliyetlerde de kullanılmaktadır.

Serpme ağ fiyatları ağın üretildiği malzemenin kalitesine, ağın boyutlarına ve ağ yapımında sarf edilen işçiliğin kıymetine göre belirlenmektedir. El örgüsü ağların diğer ağlara nispeten daha pahalı olmasının öncelikli nedeni el işçiliğidir.

El Örgüsü Serpme Ağların Fiyatları

Tüm balık ekipmanları gibi el örgüsü serpme ağların fiyatları da farklı faktörler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Misina serpme ağ balık avcılığında kullanılan ve yoğun olarak tercih edilen serpme ağlar arasında yer almaktadır. El Örmesi Serpme İstanbul Bu ağlara nispetle daha çok işçilik barındıran el örgüsü ağlar ise fiyat bakımından diğer ağlara göre daha yüksek fiyatlardan satılmaktadır.

Serpme ağ fiyatları araştırması yapılırken satın alınacak olan ağın kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.