Gümüş Balığı Serpmesi

Gümüş balığı serpmesi gümüş balıklarını daha rahat avlamak için özel olarak üretilmiştir. Bu nedenden dolayı bireyler ağ satın almadan önce gerekli araştırmaları yaparak karar verirler. Gümüş balıkları genelde denizde olmakla birlikte bazı tatlı sularda da bulmak mümkündür. Bu yüzden hem deniz için hem de göl için kullanılan ağlar tercih edilir.

Gümüş Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

Serpme Ağ Çeşitleri

Serpme ağ kullanırken ağın yapıldığı ipin cinsi kullanımı açısından kolaylık sağlar. Misina ipi daha ince ve katlaması kolay bir ip olduğu için balıkçılara taşıma kolaylığı sağlar. Serpme ağ modelleri büyük ve küçük olmak üzere değişik boyutlarda üretilir. Büyük ağlar ise daha büyük teknelerde yani çevirme tekneleri ve ağ teknelerde kullanılır. Gümüş balığı serpmesi en iyi gümüş balığını yakalamak için son derece idealdir.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları ağın çeşidine göre birbirinden farklılık gösterir. Ağ almadan önce bireyler fiyat araştırmaları yaparlar. Bu ağ cinsinin her keseye uygun fiyatlarda bulunması mümkündür. Kullanım kolaylığı sağladığı için bu ağı balıkçılık yapan ya da ilgi duyan herkes kolayca kullanabilir.

 Serpme fiyatları tercih edilecek ağın kullanım alanına göre değişir. Günümüzde balıkçılar ağ fiyatları ve çeşitleri konusunda fiyat araştırması yaparak ağ satın alırlar. Bu ağlar yaklaşık olarak 4 ile 7 kilo arasındadır. Misina ipi kullanılan ağlar kullanım kolaylığı sağlar. Fakat el örmesi ağlar daha dayanıklıdır. Gümüş balığı serpmesi ağın ağırlığına göre değişebilir.

Serpme Balık Ağı  

Serpme balık ağı genelde 9 numara iple örülür. Bu ağlar hem iç sularda hem de derin sularda balıkçılar tarafından sıklıkla kullanılır. Serpme ağ elle üst taraftan atılarak balıkların üstünü örter, çevreler ve balıkları içinde kalmasını sağlar. Son derece pratik bir kullanım sağlayan bu ağ derinlere uçlarında yer alan kurşunlar sayesinde iner. Bir halat ve mekanizma yardımı ile kolayca çekilerek toplanır. 

Balıkçıların kullanım kolaylığı açısından tercih ettiği bu ağlar avlanacak balık çeşidine göre seçilir. Bu ağlar ile hemen hemen her tür balık avlanır. Hafif olması nedeni ile balıkçılar tarafından kolaylıkla taşınır. Gümüş balığı serpmesi özellikleri de ürün çeşidine göre değişkenlik gösterir.

Gümüş Balığı Serpmesi