Gümüş Serpme Ağ

Gümüş serpme ağ, balık tutmak amacıyla kullanılan ekipmanlardan biri olmaktadır. Serpme ağlar kullanımlarındaki kolaylık ve getirdikleri sonucun verimliliği nedeniyle balıkçıların sıkça kullandığı ürünlerdir.

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.050,00 3.350,00 

El Örmesi Serpme Ağ

9.300,00 9.500,00 

Serpme Ağ Fiyatları

 Ağlar genelde daire şeklinde olur. Dairenin uçlarına değişken ağırlıklar takılır ve bu sayede ipten örülmüş ağ suyun daha derinine batarak daha derindeki balıkları avlama şansı doğurur. 

Serpme ağ kullanımındaki pratiklik, sık tercih edilmesini sağlamıştır. Serpme ağların çok sayıda farklı türü bulunmaktadır. Her ağın amacı birbirinden farklı olmaktadır. Hangi balığın avlandığı, avlanma alanı gibi faktörler ağların zaman içinde çeşitlilik kazanmasını sağlamış ve farklı avlar için en doğru yöntemi belirlemiştir. 

Serpme Ağlar Neye Göre Çeşitlenir?

Gümüş serpme ağı, ağ türlerinden sadece birisidir. Yemlik gümüş balığı avlamak için özel olarak tasarlanırlar. Göz büyüklüğü 7mm civarı ve ip numarası 4’tür. Torbalı ve torbasız olarak kullanılabilir. Cepli olması, balıkların yakalanmasında kolaylık sağlamaktadır. Diğer bütün serpme ağlarda olduğu gibi gümüş serpmelerde de ağırlık verici kurşun toplar bulunur. 

Serpme balık ağı türlerini birbirinden ayıran şey, işlev farkıdır. Her serpme ağ her yerde ve her balığı avlamak için kullanılmaz. Balıkçılar, hangi balık türünü avlayacaklarını planladıktan sonra av şekillerine uygun bir ağ seçmelidir. Serpme ağlar modellerinde, ağın kullanıldığı alana göre farklı ipler kullanılır. Farklı örgü tarzları benimseniz ve göz aralıkları farklı şekillerde verilir.

Gümüş Serpme Ağ Fiyatları

Gümüş serpme ağı fiyatlarından bahsederken hiçbir zaman tek bir limit belirlenmez.  Sıradan serpmeler, göl ya da akarsu gibi alanlarda kullanılabilir. Serpme ağ fiyatları, ağların modeline göre değişir. Farklı modeller, farklı ipler ve farklı işçilik gerektiğinden ötürü fiyatlar da değişkendir. Derin sularda kullanılan çarmıklı serpmeler daha büyük balıkları yakalamak için kullanılır. 

Gümüş serpme ağ için de aynı durum söz konudur. Serpme satın alacak bireyler, nerede avlanacağına ve hangi balıkları avlayacağına göre model seçmelidir. Gümüş serpme almak isteyen balıkçı ya da balıkçı adayı kendi kişisel araştırmasını yapmalıdır. Serpme ağ fiyatları genel olarak incelendiğinde sektöre göre gayet uygun bir profil çizmektedir. 

gümüş serpme ağ