İkinci El Serpme Ağ

İkinci el serpme ağ, artık kullanılmayan nedenlerden dolayı satışa sunulur. 

Yanlış ebatta veya özellikte alınması gibi durumlar, ikinci el serpme balık ağı olmasını sağlayan sebeplerden biridir. Bu ağların özellikleri ne kadar kullanıldığı ve ne amaçla satıldığında göre değişir. Bu nedenle ikinci el serpme ağı almadan önce, bireylerin detaylı bir şekilde araştırma yapması gerekir.

İkinci el serpme ağlar daha ucuzdur. Maliyetlerinin daha düşük olması ise ikinci el serpme ağlarına olan ilgiyi arttırmıştır. Her ne kadar maliyeti daha uygun olsa da satın almadan önce araştırma yapılması bireyler adına yararlı olacaktır. Ayrıca her türlü ağırlık ve özellikte satışa sunulan bu ağlara ulaşım ise kolaydır.

El Örme Serpme Ağ

El örme serpme ağ çeşitlerinin yapısal olarak makine ve el örmesi tipleri de bulunur. Serpme ağlar içerisinde en sağlam olan el örmesi serpme ağ, dere ve akarsu gibi iç su balıkçılığında kullanılır. Bu ağlar ip kalınlıklarına göre üretilirler. El örmesi ağlar arasında 9 numara ağ ise en dayanıklı örme ağıdır.

Makine tipi ağlar ise el örmesi ağlara göre daha az maliyetlidir. Fabrikasyon ürünü olması da düşük fiyatlı olmasını sağlar. Amaca göre özelleşen bu ağlar, balıkçılar tarafından sıklıkla tercih edilirler. Ayrıca serpme ağların haznelerinin derin olması, kısa zamanda daha çok balık tutulmasını sağlar.

İkinci El Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları birbirinden farklılık gösterebilir. Bu nedenle, bireylerin ikinci el serpme ağı almadan önce serpme ağ fiyatları hakkında araştırması yapması gerekebilir.

İkinci el serpme ağlarının günümüzde kullanılan birçok modeli bulunur. Deniz ve Amerikan serpmesi bunlara örnektir. İstenilen amaç ve fonksiyona göre özelleşen olan bu ağlar, balıkçılıkla ilgilenen bireyler tarafından sıklıkla tercih edilirler.

Çok fazla çeşidi bulunan serpme ağlar, dayanıklı ve sağlamdırlar. Dayanıklılık ve sağlamlık durumu ise makine veya el örgüsü olmasına göre değişir. Makine ağları daha ekonomiktir. El örgüsü ağlar ise uzun yıllar kullanılması açısından daha dayanıklıdır. Bunun gibi birçok yapısal özelliği barındıran ikinci el serpme ağlar için net bir serpme fiyatları belirlenmemektedir. 

İkinci El Serpme Ağ