İp Ağ Fiyatları

İp Ağ Fiyatları

ip-ag-fiyatlari

ip-ag-fiyatlari

İp Ağ fiyatları, ağların örgü şekillerine, kullanılacak suların sığlığı ve derinliği gibi konulara göre değişkenlik gösterir.

Ağlar üstten atılarak, balığın etrafını çevreleyen ürünlerdir. Böylece avlanma işlemi gerçekleştirilir. Fakat ağların balık büyüklüklerine ve cinslerine göre farklı özellikleri bulunur. Bu durum ise fiyat aralıklarını etkileyen durumların başındadır.

Serpme fiyatları aynı zamanda kişilerin el örmesi ya da hazır olarak alma durumlarına bağlı olarak da değişir. Fiyatları etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi de bu durumdur. Ayrıca ağların kalitesi, örgü sıklığı, göz açıklığı, ip kalınlığı gibi bazı faktörlerde fiyatlar üzerinde etkilidir. Bu nedenle serpme ağ fiyatları kullanım alanlarının iyi araştırılmasıyla tercih edilirse, tasarruflu bir alışveriş olacaktır.

İp Ağ ile Balık Avcılığı

İp ağ fiyatları av modeline bağlı olarak değişiklik gösterir. Ağlar, çarmıklı, cepli, kurşunlu, büzgülü, sade olarak seçeneklere ayrılır. Bu özellikleri ile fiyatsal olarak da birbirleri içinde farklı oranlara ayrılır. Avlanma işleminin palamut, kefal, alabalık gibi balıklar üzerinden yapılması, bu balıklara uygun ağ modelinin tercih edilmesini gerektirir.

Bu durumların yanı sıra serpme ağ ile avcılık yapacak olan balıkçılar, avlanmanın gerçekleştirileceği suyun derinliğine uygun olarak ağ tercihi yapmalıdır. Tabi ki nehir, akarsu, deniz ve benzeri su özelliği olan farklı alanlarda yapılacak avlanma işlemlerine bağlı olarak da ağ tercihi değişiklik gösterir.

İp Ağ Modelleri

İp ağ fiyatları, model üzerinde etkili bir faktördür. Model değiştikçe fiyatlarda buna bağlı olarak değişir. Ağ seçenekleri arasında birçok ürün modeli bulunur. Kullanım alanları değiştikçe farklı iplik ve malzemelerden üretimi yapılan ağlar mevcuttur. Naylon ağ iplikten üretilen cepli modeller ya da sade bir şekilde üretilen ağlar ihtiyaçlara göre tercih edilebilir.

Serpme balık ağı modellerinin aynı zamanda mm aralıkları birbiri içinde değişkenlik gösterir. Örneğin, taşlık bir alanda avlanma yapılacaksa, cepli serpmeler tercih edilmelidir. Büzmeli bir model kullanılıyorsa, kumlu ve derin bölgelerde avlanma gerçekleştirilmelidir. Büzmeli ağlar, su üstü balıkları için de tercih edilebilecek ürünlerdir. Derin sular için ise çarmıklı serpmeler uygun olacaktır.

1.150