Küçük Serpme Ağ

Küçük serpme ağ türleri günümüzde bireylerin hobi olarak gerçekleştirdikleri balıkçılık işlemlerinde en çok tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir. Küçük serpme ağ türleri genellikle misina örmesi balık ağları olduğundan küçük tatlı sularda kullanılmaktadır.

 Göl, nehir ve akarsu benzeri bu tatlı suların durgun olması sebebiyle küçük ağ kullanımı oldukça kolaydır. 

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.050,00 3.350,00 

El Örmesi Serpme Ağ

9.300,00 9.500,00 

Serpme ağ kullanımı genel olarak bir hayli kolay bir balıkçılık yöntemidir. Bunun sebebi, serpme ağların uzun süre işlevlerini gerçekleştirebilmesi ve bireylerin bu esnada herhangi bir efor sarf etmesine gerek kalmamasıdır. Dolayısıyla da günümüzde özellikle ulaşımı çok daha kolay olan küçük ağların kullanımında büyük bir artıştan söz edilebilir.

Serpme Ağlar Nasıl Üretilir

Küçük serpme konusunda özellikle hobi olarak balıkçılık yapan bireylerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de bu ağların nasıl üretildiği konusudur. Serpme balık ağı, günümüzde genellikle el örmesi olarak yapılır. Bunun nedeni ise küçük balık ağlarının daha yaygın bir şekilde kullanılıyor olmasından kaynaklanır. 

 

Serpme balık ağları aynı zamanda makina üretimi olarak da yapılmaktadır. Makina üretimi serpme balık ağları, serpme fiyatları açısından diğer ağlardan ayrılmaktadır. Makina üretimi serpme ağlar genellikle zincirle üretilir ve büyük ölçüde deniz gibi hareketli ve zorlu sularda atılmak üzere profesyonel olarak balıkçılık işi yapan bireyler tarafından sık sık tercih edilir. 

 

Serpme Ağlar Ne Kadar?

Küçük serpme fiyatları genellikle kesin bir şekilde bilinmese de oldukça düşük maliyetlerden meydana gelmektedir. Küçük serpme ağ fiyatları ve maliyetlerinin düşük olmasının sebebi ise bu ağların isteyen her birey tarafından gerekli malzemeler ile örülebilen balıkçılık ürünleri olmasından kaynaklanan bir durumdur ve hızlı bir işlemden meydana gelir. 

 

Küçük serpme ağların uygun bütçe dostu maliyetleri ve fiyatları, özellikle balıkçılık hobisi bulunan ve tatlı sularda balıkçılık yapan bireyler tarafından daha sık tercih edilir. Misina ile yapılan küçük ağlar, deniz ve benzeri zorlu sular karşısında dayanıklılığını çok iyi koruyamaz. Bu nedenle deniz sularında misina örmesi küçük serpme ağlarla pek fazla balıkçılık işlemi için kullanılmamaktadır. 

Küçük Serpme Ağ