Misina Serpme Çeşitleri

Balık avı için kullanılan ince ve dayanıklı bir iplik türü olan misina, farklı tiplerde olabilir ve kullanım amaçlarına göre çeşitlenir.

Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

El Örmesi Serpme Ağ

11.000,00 11.500,00 

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.000,00 3.750,00 

Misina Serpme Ağ Çeşitleri Nelerdir?

Balıkçılara kolaylık ve pratiklik sağlaması yüzünden çok sık tercih edilen misina serpme ağ, balıkçılık söz konusu olduğunda özellikle sığ sularda başka herhangi bir gerece ve yeme gerek kalmadan balıkların kolaylıkla yakalanmasını sağlar. Balıkları içine toplamayı büzülerek gerçekleştiren bu file benzeri ağ çeşitleri, balıkların kaçmasını engelleyen ve balıkları kısa sürede ablukaya alarak içine hapseden bir sisteme sahiptir. Kaya Balık Ağları misina serpme ağ çeşitlerinden bazıları şunlardır:

  • El Örmesi Serpme Ağ
  • Komple Misina Serpme Ağ
  • Çemberli Serpme Ağ Zincirli
  • Kurşunlu Çemberli Serpme Ağ
  • Misina Torba İp Serme
  • Yemlik Gümüş Serpme Ağ Torbalı
  • Dere Akarsu Serpme Ağı
  • Zincirli İp Örgü Serpme Ağı
  • Gümüş Serpmesi – Çemberli Amerikan

Misina Serpme Ağ Fiyatları

Zincirli, kurşunlu, çemberli, yani içten toplamalı veya Amerikan serpmesi ağ çeşitleri yeme veya başka herhangi bir ekstra malzemeye gerek duymadan balık avlamayı daha az maliyetli hale getirir. Misina serpme ağ fiyatları ise öncelikli olarak ağın özelliğine göre farklılık gösterebilir. Bu özellikler arasında malzeme çeşidi, boyut, ağırlık ve çap, ağın türü, balık türüne uygunluk gibi özellikle yer almaktadır. Deniz, göl, dere ve ırmakta yapılan balık avcılığında farklı ağlar kullanılmaktadır.

Bu durum da fiyat üzerinde önemli rol oynayan bir faktördür. Kaliteyi, güçlü performansı, dayanıklılığı uygun fiyatla harmanlayan Kaya Balık Ağları’nın bir başına bile balık avlamayı kolaylaştıran misina serpme ağlarında kullanıcı odaklı tasarımlar göze çarpar. Bireysel ihtiyaçlarınıza ve balıkçılık koşullarınıza en iyi uyan serpme ağları seçmek ve misina serpme fiyatları ile ilgili daha net bilgi için firmamızla derhal iletişime geçebilirsiniz.

Misinalar; balık türüne, avlanma koşullarına ve balıkçının tercihlerine bağlı olarak seçilir. Balıkçılıkta misina seçimi, balıkçılık hedeflerine ve hedeflenen balık türüne bağlı olarak önemli bir faktördür. Balıkçılık ağları da genellikle suya atılarak balıkları yakalamak veya toplamak için kullanılan bir balıkçılık ekipmanıdır. Farklı türlerde balık ağları vardır ve kullanımları çeşitlilik gösterir.  

 

Bu ağlar, genellikle avlanacak balık türüne, su koşullarına ve balıkçının tercihlerine göre seçilir. Balık ağları, genellikle misina ipleri ile hem elle hem de makinede örülmektedir. Misina ağlar, en çok tercih edilen ağ türüdür. Farklı türlerde ve kullanım amaçlarına göre çeşitlenen birçok çeşidi içeren bu balık ağları içinde dayanıklı misina serpme ağ, genellikle halka şeklindedir ve el ile açılarak suya fırlatılır. Su altındaki balıkları yakalamak için yaygın olarak kullanılan bir balıkçılık tekniğidir.

Misina ipinden imal edilen bu kolay serpme ağ, özellikle amatör balıkçılar için hem taşıma hem de kullanım kolaylığı sağlayan bir ağ çeşididir. Misina serpme balık ağı da kendi içinde kullanım amaçlarına, balık çeşidi ve ağırlığına, balıkçılık koşullarına göre çeşitlilik göstermektedir. Kullanımı açısından farklı büyüklükte ve farklı ağırlıklarda olabilmektedir. Balıkçılar, ihtiyaçlarına en uygun olanı seçmek için Kaya Balık Ağları firmamızdan bu çeşitliliği değerlendirebilir.