Misinalı Serpme Ağ

Misinalı serpme ağ birbirinden farklı büyüklükte olmaktadır. Bu sebeple farklı alanlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Bu ağ çeşidi farklı ip çeşitlerinden yapılabilir. Ancak daha çok misina iplerle yapılır. Misina ile yapılan bu ağlar kullanım kolaylığı birçok alanda kullanılabilir. Misina ipi ile yapılanlar ise denizde daha çok tercih edilmektedir. 

Serpme ağ çeşitleri ölçüsüne ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Açık denizlerden göl kıyılarına kadar bu ağ çeşidi tercih edilir. Misina ipinden yapıldığı için kullanım ve taşıma kolaylığı sağlar. Bu ağ modelleri kullanıldığı alana göre değişebilir. Misinalı serpme ağ uygun fiyatlarda olmaktadır.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları serpme ağın üretildiği ipin cinsine ve ipin genişliğine bağlı olarak değişir. Bu ağ çeşitleri arasında elle örülen ve makine ile örülen olarak ikiye ayrılır. Elle örülen ağ çeşitleri işçilik fazla olduğu için fiyat olarak daha pahalıdır. Balıkçılar kendi tercihlerine göre her iki çeşidi de kullanırlar. Makine ile örülen ağ fiyatları her keseye uygun fiyatlarda olabilir.

Serpme fiyatları birbirinden farklı fiyatlara sahip olabilir. Bu farklı fiyat farkları kullanılan ipin cinsine ve çeşidine göre değişir. Bu ağlar büyük alanlar için ve küçük alanlar için farklı boyutlarda üretilirler. Küçük alanlar için olanları göl, akarsu ve ırmaklarda kullanılır. Daha büyük ağların denizlerde kullanılması uygun olur. Fakat büyük ağlar istenildiği takdirde göl ve ırmaklarda da kullanılabilir. Misinalı serpme ağ açık denizlerde de sıkça kullanılır.

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı çeşit açısından birçok çeşide sahiptir. Bu çeşitler kullanım alanı ve büyüklüklerine göre değişir. Serpme balık ağları elle örülen ağlar ve makine ile örülen ağlar olmak üzere 2 çeşittir. Elle örülen ağlar kullanım açısından daha dayanıklı ağlardır. Kullanım kolaylığı açısından misina ile örülen ağlar daha kolay taşınır ve toparlanırlar.

 Makine ile örülen ağlar da fiyat yönünden çok daha fazla tercih edilmektedir. Makine ile örülen ağlar her keseye uygundur fiyatlardadır. Bu ağlar 4 ile 7 kilo asarsında değişir. Kullanım açısından da rahat ve taşınması kolay olmasından dolayı balıkçılar tarafından da tercih edilir. Misinalı serpme ağ kullanım alanı oldukça geniştir.

Misinalı Serpme Ağ