Blog

Satılık Balık Ağı

satılık balık ağı

Satılık Balık Ağı

satılık balık ağı

satılık balık ağı

Satılık balık ağı çeşitlerine ilgi, ülkemizde oldukça fazladır.

Üç tarafı denizlerle çevrili bu coğrafyada, doğal bir süreç içerisinde balıkçılık faaliyetleri ortaya çıkmıştır ve hem geçimini bu işi sürdürerek sağlayan profesyonel balıkçılar hem de av sevdalısı amatör balıkçılar balık avcılığı yapmaktadır. Bu nedenle piyasada balık avını kolaylaştıracak pek çok alet bulunmaktadır.

Serpme balık ağı gibi pek çok alete erişmek mümkündür. Balık ağları, oltalar ve benzeri çeşitli ürün, balıkçılık ile ilgilenen bireylerin takdirine sunulmuştur. Balık ağları, balıkçılıkta oldukça önemli rolü olan aletlerdendir. Kendi içinde dahi çeşitli modelleri bulunur. Olta ile balık tutmaktan çok daha pratiktir ve çok daha fazla balık avlama olanağı sunarlar.

Balık Ağı Özellikleri

Satılık balık ağı, satılık oltalar, kovalar, yemler ve daha nice balıkçı ürününe farklı mecralardan ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Balık ağları, en sık tercih edilen avlanma ürünlerindendir. Sık tercih edilirler çünkü balıkçılara av esnasında türlü faydaları bulunur. Balık ağları farklı iplerden, farlı göz aralıkları bırakılarak farklı amaçları gerçekleştirmek doğrultusunda üretilir.

Serpme fiyatları da dahil balık ağlarının fiyatını etkileyen etkenler, bu özellikleridir. Balık ağları misina ipinden ya da normal ipten ve naylon ipten üretilebilir. Bırakılan göz aralıkları hangi boyda balık avlanacağına göre değişkenlik gösterir. Ağlar genellikle balık sürülerinin üzerine atılır ve geri çekilir. Bu sayede ağlara çok sayıda balık takılır.

Satılık Balık Ağı Fiyatları

balık ağı araştıran bireyler, nerede avlanacağı ve hangi boyda hangi balığı avlayacağına göre bir sıralama yapmalıdır. Bu sorulara cevap verildikten sonra bireyler, internet siteleri ve mobil alışveriş uygulamaları gibi dijital mecralardan ya da balık avı ilişkin ürünler satan dükkanlara girip çıkarak balık ağı fiyatlarını öğrenebilirler.

Serpme ağ, dekoratif ağlar gibi çeşitleri olan balık ağları, kendi amaçlarına uygun olarak seçilmelidir. Balık ağı fiyatına etki eden etkenlerden bazıları ağların elle örülmüş olması, ağ örümünde kullanılan ip kalınlığı, ipin türü gibi değişkenlerdir. Balık ağları kullanıldıktan sonra asla ıslak bırakılmamalıdır. Kurutup tekrar kullanıma hazır hale getirilmelidirler.