Serpme Ağ 4 Kg

Serpme ağ 4 kg, serpme ağlar içinde en düşük ağırlığa sahip ikinci ağdır. 

4 kg serpme balık ağı, daha çok iç su balıkçılığında tercih edilir. Deniz, göl, baraj ve nehir gibi su alanlarında kullanılır. Balık yakalamak için kullanılan bu ağlar, genellikle balığın üzerine atılır veya bırakılırlar.

Atıldıklarında su içinde paraşüt gibi açılarak alanda mevcut olan balıkların üzerini kaparlar. Bu sayede balıklar çevrelenerek avlanır. Bu ağların açılımları geniş ve hazneleri derindir. serpme ağlar kapama grubu içinde yer alır. Bu ağlar kaliteli ve fonksiyoneldir. Ayrıca küçük ve sportif balıkçılık gibi yerlerde de kullanılırlar.

Serpme Ağ  Özellikleri

Serpme ağ bir balıkçılık ürünüdür. Bu ağda 22-32 mm göz açıklığı bulunur. 450 göz sayısına sahip olan serpme ağ, 9 numara ipten üretilir. 9 numara ipten üretilmesi ağa sağlamlık kazandırır. Serpme ağ, 14 mm- 17 mm- 20 mm olmak üzere üç bölümden oluşur. Etek boyu ise ortalama olarak 20-35 cm’dir.

Ağın yüksekliği 2.30 metredir. Ağın örme tipi ise makine veya el örmesidir. Diğer serpme tiplerine göre daha küçük olan bu ağ, daha az balık yakalamak isteyen bireyler tarafından tercih edilir. Bu nedenle bu ağlar daha çok belirli balıkları yakalamak için kullanılırlar. Haznelerinin derin olması da daha çok balık yakalanmasını sağlar.

Serpme Ağ  Fiyatları

Günümüzde serpme ağ fiyatları özellik ve fonksiyona göre değişir. Bu nedenle serpme ağ almak isteyen bireylerin önceden fiyat araştırması yapması gerekir.

Serpme ağların balıkçılıkta kullanılan çok fazla çeşidi bulunur. Bunlardan biri olan 4 kg serpme ağ, diğerlerine göre ağırlığı azdır ve belirli bir balıkları yakalar.

Ağırlığının az olmasından dolayı fiyatı da daha uygundur. Bu nedenle küçük alan balıkçıları tarafından daha çok tercih edilirler. serpme ağlar herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir bir yapıya sahiptir. Balık tutma konusunda herhangi bir sıkıntı oluşturmayan bu ağlar, uygun serpme fiyatları nedeniyle sık tercih edilirler.

Serpme Ağ 4 Kg