Serpme Ağ 5 Kg

Serpme ağ 5 kg, serpme ağların ağırlık çeşitleri arasında yer alan bir ağ ürünüdür. Bu ağlar çeşitli özellik ve fonksiyonda üretilirler. 

Genellikle dayanıklı olması için 9 numara ip ile dokunurlar. Serpme ağ tipleri ise istenilen özelliğe göre değişir. Maliyetinin daha ucuz olmasından dolayı bireyler tarafından makine tipi ağlar daha çok tercih edilir.

Üst, orta ve torba kısımları olmak üzere üç bölümden oluşurlar. Bu bölümlerin uzunlukları ise kullanılan ağın çeşidine göre farklılık gösterir. Bu ağların yanında fırdöndü ve atma ipi bulunur. El örmesi ağlarda ise bu ek ürünler ağa bağlı olarak bulunur. Ayrıca deniz, göl, baraj ve nehir gibi iç su balıkçılığında kullanılırlar.

Serpme 5 Kg Ağ Özellikleri

Serpme balık ağı olarak kullanılan çok fazla serpme çeşidi bulunur. Bunlardan birisi de serpme ağ ürünüdür. Bu ağın özellikleri, makine ve el örmesi gibi yapısal farklılığına göre değişir. Makine örgüsü tipi 5 kg serpme ağın yüksekliği 2,5 metredir. 18 milimetre göz aralığında dokunur ve 450 gözden oluşur.

Makine tipi serpme ağın kurşun ağırlığı 5 kilogram ve üstündedir. İpin kalitesi ise yüksektir. Bu ağ en dayanıklı olan 9 numara ipten üretilir. El örmesi serpmeler ise 650 adet göz sayısından üretilirler. El örmesi ağın göz büyüklüklerinin ölçüsü üç parça olarak sunulur. Ölçüleri ise üst tarafı 18 mm, orta kısım 16mm ve torba kısmı 14 mm’dir.

Serpme Ağ 5 Kg Fiyatları

Serpme ağ fiyatları, özelliklerin farklı olmasından dolayı farklılık gösterir. Bu nedenle serpme ağ  almadan önce bireylerin ağ hakkında araştırma yapması gerekir.

Serpme fiyatları, ağın ağırlığı ve göz sayısı gibi durumlara bağlı olarak değişir. Ayrıca makine veya el örmesi olması durumu da fiyatlar üzerinde değişiklik oluşturur.

Makine tipi ağlar el örmesine göre daha ekonomik ve kolay ulaşılabilir ağlardır. Bu nedenle bireylerin önceliği bu tip ağlar olmaktadır. Uygun fiyatı nedeniyle bireylere cazip gelen bu ağ modelinin herhangi bir dezavantajı bulunmaz. Üstün balık tutma özelliklerinin yanı sıra kolay kullanım da sağlar

Serpme Ağ 5 Kg