Serpme Ağ Atma Tekniği

Serpme ağ atma tekniği, serpme ağlar ile yapılan balıkçılık işlemlerinden alınan verimi oldukça etkileyen bir işlemdir. 

Serpme Fiyatları

Serpme ağ atma işlemi düzgün bir şekilde yapıldığı takdirde serpme ağlar daha uzun saatler suda tutulabilir. Bu sayede de serpme ağla ile yapılan balıkçılık işlerindeki verim de doğal olarak artar.

Serpme ağlar genel olarak diğer balıkçılık ürünlerine göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir. Bu nedenle serpme ağlardan alınan verim de aynı şekilde artış gösterir. Serpme ağların bu avantajlarına ek olarak başka özelliklerden bahsetmek de mümkündür. Bu avantajlardan biri de serpme ağların balıkçıların oldukça az efor sarf etmesini sağlamasıdır. 

Serpme Ağ Yanlış Şekilde Atılırsa Ne Olur

Serpme ağ atma tekniği yanlış yapıldığı takdirde herhangi bir zararlı bir sonuç meydana getirmez. Ancak serpme balık agi atma işleminin yanlış yapılması, ağın suda daha az bir süre tutulmasına neden olur. Bu sebeple de serpme ağdan alınan verim gözle görülür oranda düşüş gösterir. 

Serpme ağın yanlış bir teknikle atılması aynı zamanda avlanan balıklarının kaçmasına da fırsat vermektedir. Bu nedenle bireylerin ya da balıkçıların attığı ağın toplanması esnasında tutulmuş çoğu balığın kaçma ihtimali vardır. Bu gibi nedenlere bağlı olarak serpme ağ atma tekniği balıkçılar ve bireyler için oldukça önemli bir balıkçılık işlemi olarak bilinir. 

Serpme Ağların Fiyatı

Serpme ağ konusu kadar günümüzde bireylerin merak ettiği bir diğer husus da serpme ağların fiyatlarıdır. Ağ atma tekniklerinin aksine serpme fiyatları konusunda kesin bilgilendirmeler yoktur. Bunun sebepleri ise serpme ağların pek çok farklı faktöre göre değişkenlik gösterebilen balıkçılık ürünleri arasında yer almasından kaynaklanır. 

Ancak serpme ağ fiyatları her ne kadar kesin bir şekilde bilinmese de genel olarak bu fiyatlar oldukça bütçe dostudur. Özellikle makina üretimi serpme ağlar yerine misina el örmesi serpme ağlar tercih etmek çok daha uygun fiyat aralıklarından oluşur. Bu nedenle de balıkçılar tarafından serpme ağlar sık sık balıkçılık alanında kullanılan ürünler arasındadır. 

Serpme Ağ Atma Tekniği