Serpme Ağ Balık Avı

Serpme ağ balık avı stili balıkçılığa yeni başlamış olan kişilerin kullandığı bir avlanma türüdür.

Ayrıca serpme ağı belli bir çalışma isteyen ve yapılma sırasında beyni tamamıyla boşaltan bir stildir. Yapılan oltanın sistemlerinde balıkların tek tek ya da en fazla 3-4 adet olarak avı sürdürme şeklinde gerçekleşen bir av modelidir. Serpme ağ işlemi zevkli av sporlarından bir tanesidir.

Kullanılan bu av stili öncelikle kullanım alanlarına göre de değişkenlik göstermektedir. Yani atılacak alanın derinliği, su altının yapısı ve benzeri unsurlar, farklı şekillerde örülmüş olan serpmelerden yararlanmayı gerektirmektedir.

Serpme Ağ Çeşitleri

Serpme ağ balık avı için kullanılan serpme yöntemleri oldukça fazladır. Bu serpmeler üstte de bahsedilen kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Serpme ağ modelleri şu şekilde açıklanabilir: Cepli serpmeler, ağ tipi naylon ağdan oluşmuş olan tek parçalı örülen modeldir. Kolay eskimeyen bir özelliğe sahiptir.

Büzmeli serpmeler ise 6 numaralı ip ve 16 mm göz açıklığında örülen ip modelidir. Çarmıklı serpmelerin kullanımı, serpme balık ağı, derin sularda kullanım sağlayabilmek için tasarlanmıştır. Modelin özelliği ise 2 parçadan örülmüş olmasıdır. Sade serpmeler ise basit olan ve donanıma sahip olan serpme modelidir. Önceki modellerden herhangi bir örgü stili ile hazırlanabilmesi mümkündür. Bu ürünlerin bazılarında çekme ip bulunmaktadır. Balık ağı çeşitleriyle farklı avlanma stilleri kullanılarak istenilen balık türü avlanabilecektir.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme fiyatları belli başlı özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle ağın modeli ve kullanım alanı fiyatlarını etkileyecek konuların başında yer almaktadır. Ağların kullanım alanlarının yanı sıra kalite unsuru da fiyatı etkileyecek konulardan bir tanesidir. Serpme ağ almayı düşünenler öncelikle, kullanacağı yeri iyi bilmeli ve araştırmalıdır. Bu duruma uyumlu alınacak ağların, daha verimli olacağı söylenebilir.

Serpme ağ fiyatları için uygun bütçeli ürün arayanlar için fiyat karşılaştırmaları yaparak ürün tercihi yapılması önemlidir. Farklı üretim ağ ürünlerinin fiyatlarını karşılaştırarak, en uygun ve kaliteli ürün tercihi yapılabilir. Ayrıca ağ fiyatlama işlemlerini ürünlerde kullanılan malzemelerin kaliteli olup olmaması da etkileyecektir. 

Serpme Ağ Balık Avı