Serpme Ağ

Serpme ağ, balık tutma yöntemlerinden biridir. Günümüzde balık tutmak için uygulanacak birçok yöntem bulunmaktadır. Serpme balık ağı da bu yöntemlerden biri olur ve sıklıkla tercih edilir. Diğer çeşitlerine göre daha kolay bir şekilde atılabilen bu ağ, kısa süre içerisinde balık tutulmasına yardımcı olmaktadır. Boyut seçeneklerinin, kalınlık seçeneklerinin ve yapım seçeneklerinin de yer aldığı serpme ağ, balıkçılıkla uğraşan bireylerin de tercih edebilecekleri faydalı yöntemlerden biri olmaktadır.

El örmesi gibi birçok seçeneği bulunan bu model kısa süre içerisinde istenilen balık miktarının da tutulmasını sağlamaktadır. Serme ağların diğer balık tutma yöntemlerine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar da bu ağ modelinin tercih edilmesine etki etmektedir.

Serpme Ağı Fiyatları

Serpme ağı fiyatları hem kullanım hem de tutulabilecek balık miktarı açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Serpme ağlar gereğinden fazla yer kaplamaz ve kolaylıkla taşınabilir. Bu durum da bu ağ çeşidinin sağladığı en büyük avantajlardan biri olmaktadır. Bireyler, serpme ağlar içerisinden diledikleri kalınlıkta, genişlikte ve ağırlıkta olanı seçerek balık tutabilmektedirler.

Hobi olarak balık tutan bireylerin de tercih edebileceği bu yöntem, genellikle balıkçılık yapan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Serpme ağlar, özellikle kısa süre içerisinde büyük miktarlarda balık yakalayabilmesiyle ün kazanmaktadır. Bu özellik, bu ağ çeşidinin herkes tarafından kolaylıkla tercih edilmesini sağlamaktadır.

Serpme Ağı Çeşitleri

Serpme ağı çeşitleri, günümüzde en çok tercih edilen balık tutma yöntemlerinden biridir. Olta ve diğer yöntemlere kıyasla büyük oranda kolaylık ve kullanışlılık sağlayan bu ağ çeşidi, bireylerin kısa süre içerisinde çok sayıda balık tutmasını da sağlamaktadır. Serpme ağların kullanılabilecek pek çok çeşidi de yer almaktadır. Bu çeşitler içerisinden en çok tercih edilenlerden biri de deniz serpme ağ modelidir.

Deniz serpme ağ modeli, direkt denizin üstüne serpilir ve bu şekilde kısa sürede istenilen balık sayısına ulaşılır. Genişlik ve kalınlık olarak birbirinden ayrılan bu ağ çeşidi, amaçlar doğrultusunda tercih edilebilir. Taşıma kolaylığı isteyen bireyler, daha ince ağları tercih edebilirken büyük balıklar tutmak isteyen kişiler de kalın iplikli örme ağları tercih edebilir.

Serpme Ağ