Serpme Ağa

Serpme ağa yönelik bireylerin günümüzde pek çok farklı merak konusu yer almaktadır.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ ürünleri günümüzde balıkçılık alanında en çok rağbet gören malzemelerden bir tanesidir. Serpme ağların bu kadar çok rağbet görmesinin de pek çok farklı sebebi vardır. Bu sebep arasında en önemli neden uzun ömürlü olmasından kaynaklanır. 

Serpme balık ağlarının dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarının sebebi örme tekniğiyle üretilmesinden kaynaklanır. Bu örme işlemi hem makinalar hem de bireylerin kendileri tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Aynı zamanda serpme ağlar, oldukça az efor gerektirmesi sebebiyle de balıkçılar tarafından sık sık tercih edilir. Az efor gerektirmesine rağmen oldukça verimli sonuçlar verilmektedir. 

Serpme Ağların Kullanım Bölgeleri

Serpme ağa dair pek çok farklı kullanım bölgesinden bahsetmek mümkündür. Serpme ağlar genellikle göl, nehir ve akarsu yatağı benzeri tatlı suların sığ ve durgun olması sebebiyle misina el örmesi serpme balık agi kullanımı bu bölgelerde fazladır. Bu tarz bölgelerde balıkçılar genellikle ortalama 4-5 kilogramlık serpme ağlar kullanılır.

Göl ve benzeri tatlı suların aksine deniz bölgelerinde kullanılan serpme ağları daha farklı özelliklere sahip balıkçılık ürünleridir. Genellikle denizde kullanılan ağlar, zincir kullanılarak üretilen serpme ağlardır. Bunun nedeni ise deniz sularının derin ve hareketli olmasından kaynaklanır. Zincirli serpme ağlar el örmesi yapılmasının zorlu olması sebebiyle genel olarak makina üretimi kullanılmaktadır. 

Serpme Ağlar Ne Kadar? 

Serpme ağa yönelik bireylerin en çok merak ettiği konular arasında en sık yer alan husus ise bu ürünlerin ücretleridir. Serpme fiyatları günümüzde kesin olarak bilinmez ya da belirtilmez. Ancak serpme ağlar büyük ölçüde diğer balıkçılık ürünlerine göre daha bütçe dostu fiyatlara sahip bir yere sahiptir. 

Serpme ağ fiyatları genellikle makina üretimi ya da el örmesi olacak şekilde değişen fiyat aralıklarına sahiptir. Makina üretimi serpme ağlar genel olarak zincirli ağlardan meydana gelir. Bu nedenle zincirli makine üretimi serpme ağlar daha pahalı maliyetlere sahiptir. El örmesi serpme misina ağlar ise zincirli serpmelere göre daha uygun fiyatlardan meydana gelir. 

Serpme Ağa