Serpme Av Fiyatları

Serpme av fiyatları farklılık gösterebilir bu sebeple bireylerin ağ satın almadan önce gerekli araştırmalar yapmaları gerekmektedir. Bu fiyatlar ağın yapıldığı ipin cinsine, inceliğine, kalınlığına ve kilosuna göre değişkenlik gösterir. Ağ almak isteyen bireylerin bu detayları incelemesi gerekmektedir. 

Serpme ağ kullanırken ağın yapıldığı ipin özelliği, kullanımı açısından kolaylık sağlar. Misina ipi daha ince ve naylon ip olduğu için balıkçılara taşıma kolaylığı sağlar. Serpme ağ modelleri büyük ve küçük olmak üzere değişik boyutlarda üretilir. Küçük ağları genelde kıyı ve kıyı balıkçılığı yapan kişiler kullanır. Bu kişiler genelde nehir, göl ve küçük sularda avlanırlar. Büyük ağlar ise daha büyük teknelerde yani çevirme tekneleri ve ağ teknelerde kullanılır. Serpme av fiyatları değişkenlik gösterir. 

Serpme Ağ Fiyatları 

Serpme ağ fiyatları ağın çeşidine göre birbirinden farklılık gösterir. Ağ almadan önce fiyatları araştırmak ve kıyaslama yapmak önemlidir. Bu ağ cinsinin herkese uygun fiyatlarda bulunması mümkündür. Kullanım kolaylığı sağladığı için bu ağı yeni başlayan balıkçılar dahi rahatlıkla kullanabilir. 

Serpme fiyatları tercih edilecek ağın modeline ve büyüklüğüne göre değişecektir. Ne tür bir ağ kullanılacağına doğru karar vermek gerekir. Günümüzde balıkçılar ağ fiyatları ve çeşitleri konusunda fiyat araştırması yaparak ağ satın alırlar. Bu ağlar yaklaşık olarak 4 ile 7 kilo arasındadır. Misina ipi kullanılan ağlar kullanım kolaylığı sağlar. Serpme av fiyatları ağın ağırlığına göre değişebilir. 

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı belirli sıklıkla örülen ağ, genelde iç sularda balıkçılar tarafından kullanılır. Serpme ağ elle üst taraftan atılarak balıkların üstünü örter, çevreler ve balıkları içinde kalmasını sağlar. Ağ derinlere uçlarında yer alan ve  ağırlık yapan kurşunlar sayesinde iner. Bu kurşunlar ağ eteklerine takılarak ağın derinlere inmesini sağlarlar. Ağı toplamak oldukça kolaydır. Bir halat ve mekanizma yardımı ile süratle çekilerek toplanır. 

Balıkçıların kullanım kolaylığı açısından tercih ettiği bu ağ daha çok sazan ve alabalık avlamak için kullanılmaktadır. Farklı kullanım alanları için farklı iplerden ve malzemelerden üretilen ağlarda bulunur. Büzgülü, cepli, çarmıklı ve sade serpmeler olarak çeşitleri bulunur. Serpme av fiyatları ürün çeşidine göre değişkenlik gösterir.

Serpme Av Fiyatları