Serpme Fiyatları Ucuz

Serpme fiyatları ucuz çeşitlerine göre bazı farklılıklar gösterir. Bu nedenden dolayı bireyler ağ satın almadan önce gerekli araştırmaları yaparak karar vermeleri gerekmektedir.

Bu fiyatlar ağın yapıldığı ipin cinsine, inceliğine, kalınlığına ve kilosuna göre değişkenlik gösterir. Ağ almak isteyen bireylerin bu detayları göz önüne alarak seçim yapmaları gerekmektedir.

 

Serpme ağ kullanırken ağın yapıldığı ipin cinsi kullanımı açısından kolaylık sağlar. Misina ipi daha ince ve katlaması kolay bir ip olduğu için balıkçılara taşıma kolaylığı sağlar. Serpme ağ modelleri büyük ve küçük olmak üzere değişik boyutlarda üretilir. Küçük ağları genelde kıyı ve kıyı balıkçılığı yapan kişiler kullanır. Bu kişiler genelde nehir, göl ve küçük sularda avlanırlar. Büyük ağlar ise daha büyük teknelerde yani çevirme tekneleri ve ağ teknelerde kullanılır. Serpme fiyatları ucuz olduğu için tercih edilmektedir.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları ağın çeşidine göre birbirinden farklılık gösterir. Ağ almadan önce fiyatları araştırması yapmak önemlidir. Bu ağ cinsinin herkese uygun fiyatlarda bulunması mümkündür. Kullanım kolaylığı sağladığı için bu ağı yeni başlayan balıkçılar dahi rahatlıkla kullanabilir. 

Serpme fiyatları tercih edilecek ağın modeline değişir. Bireyler ne tür bir ağ kullanılacaklarına doğru karar vermeleri gerekir. Günümüzde balıkçılar ağ fiyatları ve çeşitleri konusunda fiyat araştırması yaparak ağ satın alırlar. Bu ağlar yaklaşık olarak 4 ile 7 kilo arasındadır. Misina ipi kullanılan ağlar kullanım kolaylığı sağlar. Buna karşın el örmesi ağlar daha sağlamdır. Serpme fiyatları ucuz ağın ağırlığına göre değişebilir. 

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı genelde 9 numara iple, belli sıklıklarla örülür. Bu ağlar iç sularda balıkçılar tarafından sıklıkla kullanılır. Serpme ağ elle üst taraftan atılarak balıkların üstünü örter, çevreler ve balıkları içinde kalmasını sağlar. Ağ derinlere uçlarında yer alan kurşunlar sayesinde iner. Bu kurşunlar ağ eteklerine takılarak ağın derinlere kadar inmesini sağlarlar. Bir halat ve mekanizma yardımı ile kolayca çekilerek toplanır. 

Balıkçıların kullanım kolaylığı açısından tercih ettiği bu ağlar avlanacak balık çeşidine göre seçilir. Bu ağlar ile daha çok sazan ve alabalık avlanır. Farklı kullanım alanları için farklı iplerden ve malzemelerden üretilen çeşitleri vardır. Büzgülü, cepli, çarmıklı ve sade serpmeler olarak çeşitleri bulunur. Serpme fiyatları ucuz ürün çeşidine göre değişkenlik gösterir.

Serpme Fiyatları Ucuz