Serpme Nasıl Yapılır

Serpme ağ balık yakalamada kullanılan, birçok suya uyumlu ve tek seferde onlarca balık yakalama kolaylığı sunan bir ağdır.

Serpme Ağ Çeşitleri ve Fiyatları

El Örmesi Serpme Ağ

11.000,00 11.500,00 

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.000,00 3.750,00 

Serpme Örme

Serpme ağ örmesi oldukça kolay yapılır. Birkaç adımla kolayca serpme balık ağı örülür. İlk etapta fırdöndüye bir ilmek atılır. Sonra ipe bir kör düğüm atılır. Ardından fırdöndü bir yere asılır ve ilmek atılmaya devam edilir. İlmek sayısı 58 adettir.  Bu sayı artırılabilir ancak kesinlikle azaltılamaz. İlmekler birbirine bağlanırken ölçü çubuğuyla ihtiyaç olan göz aralığı verilir. Düz örgünün sonuna gelince arttırmaya geçilir. İstendiği takdirde ilmek sayısı artırılır. Serpme ağ çeşitleri kullanılacağı alana göre değişiklik gösterir. Bu nedenle çeşitleri vardır. Bu çeşitler;

  • Çemberli kolay serpme ağ
  • İp örgü serpme ağ
  • Misina serpme ağ
  • Misina torba ip serpme ağ
  • Zincirli misina serpme ağ

Birçok seçenek ile özel imal ettiğimiz ürünlerimizi hizmetinize sunuyoruz. En uygun serpme fiyatları sizlere sunmak üzere üretim yapıyoruz.

Çok uzun süre kullanılabilir olması nedeniyle balıkçılar tarafından çokça tercih edilir. Hem kaliteli hem de hafif ve kullanışlı bir üründür. Serpme ağ fiyatları boyutuna göre değişiklik gösterir. Ancak genel anlamda bu kalitedeki ürünlerin fiyatları oldukça uygundur. Kaya Balık Ağları firmamız sizlere çeşit çeşit ağ türlerini en uygun fiyatlar ile sunmaktadır.

Serpme Ağ Özellikleri

Serpme ağ ürünleri, kullanımı kolay olması ve yüksek verim sağlaması nedeniyle balıkçılar tarafından tercih edilir. Çemberli serpme ağ, misina serpme ağ gibi daha birçok çeşit barındıran serpme ağ herkesin kullanabileceği basit yapılarda ağlardır. Hafif ve yer kaplamayan özellikte olması nedeniyle çok fazla alıcısı vardır.

Ağ yapımında kullanılan ipler dayanıklılığı yüksek iplerdir. Bu sayede ağırlık kaldırmak ve sabitleme gibi işlemlerde oldukça güvenlidir. Düşük bütçe ile çok sayıda balık tutma olanağı sağlar. Kolay serpme ağ olanağıyla kısa sürede en az bütçe ile onlarca balık tutmak mümkün. Kaliteli malzemeler ile üretilmiş serpme ağ çeşitlerini uygun fiyatlar karşılığında sizlere sunuyoruz. Her bir çeşidi farklı avantajlara sahiptir. Bu nedenle bu ağlar ile keyifli deneyimler yaşayabilirsiniz.