Serpme Tor 

Serpme tor, günümüzde kullanılmakta olan ağ çeşitlerinden biridir. Bu ağ çeşidi, en az diğerleri kadar fayda sağlamaktadır.

Büyük oranda fayda sağlayan serpme ağ, pratik kullanıma sahip ağ modellerinden biridir. Bu ağ modeli diğer serpme ağlardan birkaç farklı detayla ayrılmaktadır. Bu detaylardan biri ise tor olarak adlandırılan serpme ağların, tamamen el örmesi olmasıdır. El örmesi olan bu ağlar, daha uzun süre dayanıklıdır ve bu yönüyle kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başarır. 

Serpme ağ olarak da adlandırılabilen serpme tor, bireylerin kısa süre içerisinde istedikleri miktarlarda balık tutabilmesine imkan sağlamaktadır. Bu yönüyle bireylerin dikkatini çekmeyi başaran serpme ağ, pek çok farklı mekandan kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Serpme Tor Kullanımı

Serpme ağ, suya serilerek ya da serpilerek kullanılmaktadır. Bu yöntem bireylerin diledikleri zaman kullanabilecekleri bir yöntemdir. Serpme ağların kullanılabilmesi için herhangi bir zaman dilimine gerek yoktur. Bireylerin istedikleri zaman denizde ya da farklı sularda kullanabilecekleri bu ağlar, istenilen yüzeye kısa sürede ulaşılmasını sağlamaktadır. 

Serpme tor, genellikle el örmesi olduğu için daha dayanıklıdır. Kısa sürede aşınmayan ve uzun süre kullanılabilen bu ağlar, bireylerin diledikleri balık sayılarına kısa sürede ulaşmalarını sağlamaktadır. Serpme ağ da diğer tüm ağlar gibi gemi, tekne gibi araçların yardımıyla kullanılabilir. Diğer serpme fiyatları ile kıyaslandığında herhangi bir fark bulundurmayan bu ağ çeşidi, günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. 

Serpme Tor Fiyatları 

Serpme ağ fiyatları, diğer balık ağları ve balık tutma yöntemleri ile hemen hemen aynıdır. Bu sebeple bu ağlar, herkes tarafından kolaylıkla satın alınabilmektedir. Serpme ağ fiyatları, herkesin bütçesine kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Bundan dolayı bu balık tutma aracı hem profesyonel balıkçılar hem de hobi olarak balık tutan kişiler tarafından tercih edilebilmektedir.

Serpme balık ağı, denizde ya da balık olan tüm diğer sularda kullanılabilir. Suya göre değişiklik göstermeyen bu ağ modeli, genişlik ve kalınlık açısından fark yaratabilmektedir. Serpme ağlarda fiyat değişimini etkileyen faktörlerden biri de ağın boyutu ve ağdaki iplerin kalınlığıdır. Serpme ağ hem el örmesi hem de kalın iplere sahip bir balık ağıdır. 

Serpme Tor