Tırıvırı Balık Ağı

Tırıvırı balık ağı halk arasında katil tor ya da paraşüt ismiyle bilinir.

Olta ipi ucuna bağlı bir şekilde kullanılan ve çeşitli boyutlarda ince misinadan yapılan, ağ parçalarına kurşun ağırlık konularak tasarlanan ürünlerdir. Bu malzemelerin ince misina ile imal edilmiş olması sebebiyle cisme takıldığında kolayca kopabilmesi mümkün olmaktadır. Kopan parçalar ise senelerce suda kalarak, doğal yaşama karşı büyük tehditler oluşturur.

El Örmesi Serpme Ağ

11.000,00 11.500,00 

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.000,00 3.750,00 

Misina Serpme ağ seçenekleri arasında yerine alan tırıvırı balık ağları, bu halleriyle amatör balıkçıların kullanacağı ürünler olarak tanımlanabilir. Bu üretimlerin akarsularda suların çekilmesiyle taşkınlar ile kıyıya çıkan parçaları üstüne gelen balıkları yemeye gelen farklı türden hayvanlara zarar verebilmektedir.

Tırıvırı Balık Ağı 1

Tırıvırı Balık Ağı 1

Tırıvırı Ağ Nedir?

Tırıvırı balık ağı bir ucuna misina ya da naylon ip bağlı olarak diğer ucuna ağırlık konarak kullanılan ürünlerdir. Genellikle göl ve akarsularda balık avlamak için kullanılır. Çeşitli ölçüleri bulunan ve misina ağ parçalarından imal edilen ağlardır. Çok ince yapıdaki misinadan yapılmıştır ve dolayısıyla balıklar tarafından görülmemektedir.

Bu gibi nedenlerle ise büyük balık avı için kapan şeklinde harika bir avlama stilidir. Serpme balık ağı arasında yerini alan misina ağlar, su içinde sonsuz bir şekilde yaşam ömrüne sahiptir. Yani en az 200 yıl kadar bir yaşam ömrü vardır. Su içinde uzun süre kalabilen bu ağlar, akıntılı sularda zaman içinde üst üste birikerek, akıntı önünde bir set oluşturur.

Tırıvırı Balık Ağı Fiyatları

Misina balık ağı olarak satışı sağlanan modeller, farklı balıkların avlanmasında kullanılmaktadır. Ürünlerin fiyat aralıkları, avlanma sağlanacak alana göre alınan ürün modellerine göre belirlenir. Göl, deniz, nehir ve benzeri yerlerde kullanılan ve avlanacak balığın türüne bağlı olarak boyut ve örme tipi olarak değişken ürünler vardır.

Serpme fiyatları olarak bu ürünlerin değişken aralıklarda satışa sunulduğu söylenebilir. Aynı zamanda kullanıcı talepleri doğrultusunda fiyat aralıkları da değişkenlik gösterecektir. Su ürünleri avcılığı için Misina ağ kullanımları büyük bir önem taşır. Kısacası serpme ağ fiyatları kullanım alanları, örme tipi ve su altı tipine bağlı olarak değişkenlik gösterir.