18.762

Deniz Serpmesi

6 numara ip kalınlığı – üst baştan 22 mm göz – orta kısım 20 mm göz – son kısım 18 mm göz –  torbaları 16 mm göz büyüklüğü.

– 3.80 Metre boy uzunluk – 18 Metre Kare Açılım – Çap: 6 Metre – 800 Göz

Fiyatları: 5 Kğ: 600 TL —- 6 Kğ: 650 TL —- 7 Kğ: 700 TL —- 8 Kğ: 750 TL

Serpme ağ dört parçadan oluşuyor. Atma ipi ve fırdöndü üzerine bağlı olarak kullanıma hazırdır. Serpmenin özellikleri 6 numara ip 22 mm göz büyüklüğü, orta parçası 20 mm göz büyüklüğü, Torbaları 6 numara ip 16 mm göz büyüklüğü.

Deniz Serpmesi

Deniz serpmesi, balık ağlarının denize atılmasını ve bu şekilde yüksek miktarda balık tutulmasını sağlamaktadır.

Serpme ağ, belirli sebepler doğrultusunda birbirinden farklılık gösterebilir. Bu farklılıklardan biri de balık ağının kullanılacağı su olmaktadır. Deniz için kullanılabilecek balık ağları, diğerlerinden farklılık gösterebilir. Denizin dalgalı olma ihtimali gibi problemlerde ağlara zarar gelmemesi açısından kaliteli seçimler yapmak gereklidir.

Deniz serpmesi de diğer balık ağları gibi günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu balık ağının kullanım açısından da diğerlerinden farkı yoktur. Bu sebeple bu ağ da diğer ağlar ile aynı fiyatlarda kullanıcısıyla buluşmaktadır. Deniz serpmesi de herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir ve taşınabilir. Birçok avantaj sağlayan bu yöntem, kısa sürede çok sayıda balık tutulmasına yardımcı olmaktadır.

Serpme Fiyatları

Serpme ağ fiyatları oldukça uygundur. Bu sebeple, deniz serpmelerinin de fiyatları herkesin bütçesine kolaylıkla uyabilir. Serpme Ağ fiyatlarını değiştirebilecek birçok faktör bulunur. Bu faktörler, balık tutma işleminden alınacak faydayı da otomatik olarak etkilemektedir. Balık tutmak isteyen ve bunu serpme ağ ile yapmak isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Misina Serpme, denize ağ atılmasını ifade etmektedir. Yani, serpme ağlar denize atılır ve bireyler kısa süre içerisinde diledikleri kadar ağ tutabilir. Serpme fiyatları da bu ağın kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Daha kaliteli seçilen ağlar, uzun süre kullanılabilir ve denizde balık tutma esnasına herhangi bir problem oluşturmaz.

Serpme Ağ Nasıl Kullanılır?

Serpme Ağoldukça kolay kullanılabilen bir ağ modelidir. Bu ağların kullanımının diğerlerine oranlar herhangi bir farkı yoktur. Serpme de diğer ağlar gibi denize atılır ve bir süre boyunca beklenir. Balıkları kendine çeken ve ağda sabit kalmasını sağlayan bu yöntem, günümüzde en çok tercih edilen balık tutma yöntemi olmaktadır.

Serpme balık ağı, adı da üzerinde olduğu gibi denize belirli aralıklarla serpilir. Kıyı kısımlarında el yordamıyla serilebilecek olan bu ağ, gemi ya da tekne yardımıyla direkt olarak serpilebilir. Bu durum, bireylerin deniz serpmesini nerede kullanacaklarına bağlı olarak değişmektedir. İki yöntemde de kısa süre içerisinde istenilen balık miktarına ulaşılır.

Deniz Serpmesi

Deniz Serpmesi