Deniz Serpmesi

Deniz Serpmesi Ölçüleri;
 6 numara ip kalınlığı – üst baştan 22 mm göz – orta kısım 20 mm göz – torbaları 16 mm göz büyüklüğü. – 3.80 Metre boy uzunluk – 18 Metre Kare Açılım – Çap: 6 Metre – 800 Göz 

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.050,00 3.350,00 

El Örmesi Serpme Ağ

9.300,00 9.500,00 

Serpme ağ dört parçadan oluşuyor. Atma ipi ve fırdöndü üzerine bağlı olarak kullanıma hazırdır. Serpmenin özellikleri 6 numara ip 20 mm göz büyüklüğü, orta parçası 18 mm göz büyüklüğü, Torbaları 6 numara ip 16 mm göz büyüklüğü.

Deniz Serpmesi

Deniz serpmesi, balık ağlarının denize atılmasını ve bu şekilde yüksek miktarda balık tutulmasını sağlamaktadır.

Serpme ağ, belirli sebepler doğrultusunda birbirinden farklılık gösterebilir. Bu farklılıklardan biri de balık ağının kullanılacağı su olmaktadır. Deniz için kullanılabilecek balık ağları, diğerlerinden farklılık gösterebilir. Denizin dalgalı olma ihtimali gibi problemlerde ağlara zarar gelmemesi açısından kaliteli seçimler yapmak gereklidir.

Deniz serpmesi de diğer balık ağları gibi günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu balık ağının kullanım açısından da diğerlerinden farkı yoktur. Bu sebeple bu ağ da diğer ağlar ile aynı fiyatlarda kullanıcısıyla buluşmaktadır. Deniz serpmesi de herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir ve taşınabilir. Birçok avantaj sağlayan bu yöntem, kısa sürede çok sayıda balık tutulmasına yardımcı olmaktadır.

Deniz Serpmesi Fiyatları

Serpme ağ fiyatları oldukça uygundur. Bu sebeple, deniz serpmelerinin de fiyatları herkesin bütçesine kolaylıkla uyabilir. Deniz serpmesinin fiyatlarını değiştirebilecek birçok faktör bulunur. Bu faktörler, balık tutma işleminden alınacak faydayı da otomatik olarak etkilemektedir. Balık tutmak isteyen ve bunu serpme ağ ile yapmak isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Deniz serpmesi, denize ağ atılmasını ifade etmektedir. Yani, serpme ağlar denize atılır ve bireyler kısa süre içerisinde diledikleri kadar ağ tutabilir. Serpme fiyatları da bu ağın kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Daha kaliteli seçilen ağlar, uzun süre kullanılabilir ve denizde balık tutma esnasına herhangi bir problem oluşturmaz.

Deniz Serpmesi Nasıl Kullanılır?

Deniz serpmesi oldukça kolay kullanılabilen bir ağ modelidir. Bu ağların kullanımının diğerlerine oranlar herhangi bir farkı yoktur. Deniz serpmesi de diğer ağlar gibi denize atılır ve bir süre boyunca beklenir. Balıkları kendine çeken ve ağda sabit kalmasını sağlayan bu yöntem, günümüzde en çok tercih edilen balık tutma yöntemi olmaktadır.

Serpme balık ağı, adı da üzerinde olduğu gibi denize belirli aralıklarla serpilir. Kıyı kısımlarında el yordamıyla serilebilecek olan bu ağ, gemi ya da tekne yardımıyla direkt olarak serpilebilir. Bu durum, bireylerin deniz serpmesini nerede kullanacaklarına bağlı olarak değişmektedir. İki yöntemde de kısa süre içerisinde istenilen balık miktarına ulaşılır.

14 thoughts on “İp Örgü – Deniz Serpmesi

 1. Okan kurt dedi ki:

  Adıyaman da gölde kullanıyorum çok Güzel balık alıyor. Harika işçilik.

 2. İbrahin dedi ki:

  Hayırlı işler göz açıklığı 28 mm toplam boyu 3 metre yada daha az deniz serpmesi fiyatını öğrenebilirmiyim

  1. ramazan dedi ki:

   Arayın konuşalım yardımcı olayım abi.

 3. Arda çelik dedi ki:

  Akarsu için aldım. İş görüyor. Aynı gün kargoya verdigi için teşekkür ederim 👍

 4. Cevat ulu dedi ki:

  Serpme geldi. Ramazan bey. Çok teşekkür ederim. Süper tam istediğim gibi. Ellerine sağlık.

  1. ramazan dedi ki:

   Hayırlı olsun abi. ben teşekkür ederim

 5. İrfan özkara dedi ki:

  Kullanışlı olan zincirlimi yoksa kurşunlu deniz için

  1. ramazan dedi ki:

   Selamlar. Deniz için zincirli serpme daha çok tercih ediliyor. Bende Zincirli Serpmede daha Güzel.

 6. Yıldıray Çınar dedi ki:

  Merhaba kaya Balık Ağları. Sizden aldığım serpme ağ ile 3 kg levrek balığı tuttum. Serpme bir harika. Çok teşekkür ederim. Serpme hakkını verdi.

  1. ramazan dedi ki:

   rastgele. hayırlı olsun

 7. Hakan arik dedi ki:

  Her sene Bir tane alırım buradan. Bu seferde ip aldım buda çok güzel olmuş.

  1. ramazan dedi ki:

   Sağolun hakan abi.

 8. Hüseyin Avni dedi ki:

  Bu yıl da ip olandan aldım. Her yıl Birtan alırım buradan. Eline sağlık kardeşim.

  1. ramazan dedi ki:

   Teşekkürler hüseyin bey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir