El Örgüsü Serpme Ağları

Avcılıkta kullanılan temel ekipmanlar arasında yer alan serpme balık ağı arasında yer alan el örgüsü serpme ağlar geleneksel balık avlama ekipmanlarının kullanımının bugün de sürdürülmesini sağlamaktadır.

El Örmesi Serpme Ağ

11.000,00 11.500,00 

Diğer Serpme Ağ Çeşitleri

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.000,00 3.750,00 

Serpme ağ fiyatları incelendiğinde el emeği ile ortaya çıkan bu ağların diğer ağlardan daha pahalı olduğu gözlemlenmektedir. Burada el işçiliği ağın kıymetini artırmakta, bu durum da fiyata yansımaktadır. Uzman balıkçılar tarafından kullanılan ve tek seferde çok miktarlarda balık avlamayı mümkün kılan bu ağlar farklı boyutlarda ve modellerde firmamız tarafından üretilmektedir.

Çemberli serpme ağ kullanımına alternatif olarak düşünülebilecek bu ağın yapımı el işçiliğine dayanmaktadır. Bu nedenle yapımı zaman almakta ve işçilik maliyeti ağın fiyatının belirlenmesinde önemli bir kıstas olmaktadır.

Serpme Ağlarda Kaliteyi Etkileyen Faktörler

Serpme balık ağı farklı modellerde üretilmektedir. Bu ağlarda kaliteyi etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. El örgüsü serpme balık ağında kalite; kullanılan malzemenin dayanıklılığına, ağın oluşturulması için gösterilen işçiliğe, ağın sahip olduğu gözlerin boyutlarına ve ağın genel boyutlarına göre şekillenmektedir.

Daha derin sularda balık avı gerçekleştirecek ağların çok daha sağlam malzemeler ile üretilmesi ve sağlamlığının maksimum düzeye çıkarılması gerekmektedir. Kolay serpme ağ kullanımı kullanıcısına büyük bir fonksiyonel kullanım sunar. Bu ağlar çok basit serpilerek çok basit toplandıkları için avcılara zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Misina serpme ağlar amatör ve profesyonel tüm balık avı ile ilgilenen kişiler için uygun bir ağ modelidir. Bu ağ modeli sayesinde yüksek verimlilikte avcılık sağlanmaktadır.

El Örgüsü Serpme Ağların Sağladığı Avantajlar

Esnek yapıları sayesinde her su koşulunda üstün performans sağlayan bu ağlar, farklı balık türlerinin avlanmasında etkili sonuçlar ortaya koymaktadır. Kaliteli malzemelerin ustalık ile birleşiminden ortaya çıkan bu ağlar uzun ömürlü oldukları için tekrar tekrar ekipman alınmasını ortadan kaldırır.

Serpme fiyatları araştırılırken ağın sahip olduğu teknik özelliklerin mutlaka kullanıcı tarafından bilinmesi gerekmektedir. Geleneksel balık avcılığı yöntemleri arasında olmaya devam eden el örgüsü serpme balık ağları verimlilik ve pratiklik açısından profesyoneller tarafından en çok tercih edilen ekipman olarak avcılık sektöründe kullanılmaya devam etmektedir.

3 thoughts on “El Örgüsü Serpme Ağları

 1. İsmet dedi ki:

  Çok iyi

  1. İsmet Akçay dedi ki:

   Ağ ipsiz geldi. Kaç metre ip bağlamalıyım

   1. ramazan dedi ki:

    8 metre ip yeterli

Comments are closed.