Misina Balık Ağı Fiyatları

Misina balık ağı fiyatları oldukça uygun olarak satılan fonksiyonel avlanma gereçlerindendir.

Serpme Ağ Çeşitleri

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.000,00 3.750,00 

El Örmesi Serpme Ağ

11.000,00 11.500,00 

Çemberli Misina Serpme Ağ

Sektöre kıyasla uygun bir fiyat çizgisi izleyen misina serpme ağları, balıkçılara pek çok kolaylık getirmektedir. Misina serpme balık ağları, misina ipinden elde edilir. Misina, balık tutmak için bir oltaya bağlanan şeffaf, sentetik bir iptir. Beş farklı alt türü söz konusudur. Bunlar monofilament iplik, misina ipliği, flor karbon iplik, fly iplik ve çelik teldir.

Serpme balık ağı olarak misina serpme ağları, yukarıda adı geçen misina türlerinden birisi olan misina ipi ile örülür. Örülürken misina ipi kullanılır ve belirli göz aralıkları verilerek dokunur. Balık ağları Amerikan tipi misina serpme ağı, zincirli misina serpme ağı ve misina deniz serpmesi olarak farklı kategorilere ayrılabilir.

Misina Balık Ağı Özellikleri

Misina balık ağı  el örgüsü olup olmamasına kadar pek çok faktörden etkilenerek değişkenlik gösterir. Satın almadan önce bireyler kendi standartlarını belirlemelidir. Nasıl bir ürün istediklerine karar kılmalıdırlar çünkü çok fazla çeşidi bulunan serpme ağların arasında sadece misina serpme ağlarının dahi iki ya da üç farklı model bulunmaktadır.

Serpme ağ türlerinden birisi olan misina balık ağları, misina ipi ile örülen, balıkçının tercihine bağlı olarak çekme ipinde normal ip kullanılabilen ağlardır. Zincirli misina serpme ağı, Amerikan tipi misina serpme ağı ve deniz misina serpme ağı olarak üç farklı modele sahiptir.

Misina Balık Ağı Kullanmanın Faydaları

Misina balık ağı fiyatları tek tipte değildir. Misina balık ağının nereden temin edildiğine göre dahi fiyat skalası oynayabilmektir.  Serpme ağlar diğer balıkçılık yöntemlerinden daha hızlı bir av aracıdır. Olta ile uzun bekleyişlere son verilir. Dere, akarsu, göl, nehir, çay ve denizlerde balık sürülerinin üzerine atılan serpme ağlar tek seferde çok sayıda balık yakalanmasını sağlar.

Serpme ağ fiyatları söz konusu olduğunda belirli bir limit olmamasının nedenleri arasında bu özellik ön plandadır. Hızlı, kolay, pratik ve çoğu zaman kesin sonuç veren misina serpme balık ağları balıkçılar arasında sıkça tercih edilmektedir.