Tırıvırı Ağ

Tırıvırı ağ halk arasında paraşüt ya da katil tor adı ile bilinir.

Bir olta ipi ucuna bağlanan 70x150 cm ebatlarında çeşitli ve çeşitli göz aralıklarında örülmüş v eince misin ağından yapılmış bir av malzemesidir. Ağın ucuna kurşun takılır. bu ağ çeşidi oltaların ucuna takılır.

Dere Akarsu Serpme Ağı

2.950,00 3.250,00 

El Örmesi Serpme Ağ

9.300,00 9.500,00 

Serpme ağ çeşitleri içinde olmayan bu av malzemesi doğal hayata ve canlılara zarar verdiğinden dolayı kullanılması yasaklanmıştır. Bu malzeme olta ucunda ince malzemeden yapıldığı için koparak düşmektedir. Bu kopan parçalar doğaya zarar verir ve doğada yok olmaz. Bu yüzden sadece balıklara değil, bu malzemeyi bulan diğer canlıların yutması sonucu başka canlılara da zararlı olur. Hatta misinanın kesme yaralama özelliği olmasından dolayı canlıların yaralanmasına sebep olur. Tırıvırı ağ kullanımı bir doğa katili olduğu için kullanımı yasaktır.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları farklı fiyatlarda ve farklı çeşitlerde bulunur. Gerekli araştırmalar yaparak uygun fiyatlı ürünleri kolayca bulmak mümkündür. Bu ağlar kullanım kolaylığı açısından dolayı tüm balıkçı bireyler tarafından tercih edilir. Balıkçılar tarafından sağlam misina ipinden yapılanları hafif oldukları için tercih edilir. Balıkçılar tırıvırı ağ kullanmanın sakıncalı olduğunu bilmektedirler.

Serpme fiyatları ağların büyüklüklerine ve ağırlıklarına göre değişir. Kolay kullanımlı olması nedeniyle balıkçılar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Ağın etek uçlarında bulunan kurşun ağırlıkları ile ağın istenilen derinliğe inmeleri sağlanır. Bu serpme ağlar su içerisinde oldukça geniş bir bölgeye yayılarak oldukça fazla balık avlanmasını sağlar. Tırıvırı ağ balıkçılıkta asla kullanılmaması gereken bir malzemedir.

Tırıvırı Ağ

Tırıvırı Ağ

Serpme Balık Ağı

Misina Serpme balık ağı iki şekilde ağ atılımı sağlanır. Ağ elle atılarak ya da su üzerine bırakılarak atılır. Bu ağ çeşidi ağırlık ve büyüklüklerine göre değişir. Serpme ağ çeşit sayısının fazla olması ve kolay bir şekilde taşınabilme özelliği olmasıdır. Ağ çeşitleri kendi arasında büzmeli, cepli, çarmıklı ve sade serpmeler olarak çeşitlere ayrılırlar. Balıkçıların asla tırıvırı av malzemesini kullanmaları yasaktır.

Büzmeli ağlar kumlu ve derin bölgelerde tercih edilir. Tek parça olarak üretilen cepli ağlar taşlık alanlarda bulunan dere, göl ve deniz kıyılarında kullanılır. Doğru av malzemesini kullanmak hobi balıkçılığında daha zevkli avlanma sağlar. Tırıvırı ağ kullanımı pek çok canlının yaralanmasına ve ölmesine sebep olmaktadır.