7 Kg Serpme

7 kg serpme ağ yapısı en geniş alana sahip olan ağ çeşididir. Bu ağ ile çok fazla balık avlanabilir. Çok geniş ve büyük olmasına rağmen pratik bir şekilde toparlanır ve taşıması oldukça kolaydır.

Bu ağlar makine ile örme ve el örmesi ağlar olarak ikiye ayrılır. Makine örgüsü olanlar 9 numara naylon misina ipi ile örülür. El ile örülen ağlarda polyamid iplerle örülen ağlarda mevcuttur.

 Serpme ağ çeşitleri kullanım alanlarına göre değişir. Bu ağlar genelde daha geniş alanlarda deniz balıkçılığında kullanılır. Fakat dere, göl ve deniz kıyılarında da rahatlıkla kullanılabilir. Serpme ağlar kapama ağ sınıfına girerler. Bu ağı toplamakta son derece kolaydır. Çünkü bu ağlarda kolay toplama mekanizmaları bulunur. 7 kg serpme ağ her tür balıkçının tercih ettiği ağ türleri arasındadır.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları farklı fiyatlarda ve farklı çeşitlerde bulunur. Bireyler araştırma yaparak uygun fiyatlı ürünleri kolayca bulmak mümkündür. Bu ağlar kullanım kolaylığı sağladığı için tüm balıkçılar tarafından tercih edilir.

Serpme fiyatları ağların büyüklüklerine ve ağırlıklarına göre değişir. Bu ağların ağırlıkları 4 ile 7 kg arasında değişir. Kolay kullanımlı olması nedeniyle balıkçılar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Ağın etek uçlarında bulunan kurşun ağırlıkları ile ağın istenilen derinliğe inmeleri sağlanır. Bu serpme ağlar su içerisinde oldukça geniş bir bölgeye yayılarak oldukça fazla balık avlanmasını sağlar. 7 kg serpme ağ geniş alanda kullanıldığı için pek çok kişi tarafından tercih edilir.

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı ile iki şekilde ağ atılımı sağlanır. Ağ elle atılarak ya da su üzerine bırakılarak atılır. Bu ağ çeşidi ağırlık ve büyüklüklerine göre değişir. Serpme ağ çeşit sayısının fazla olması ve kolay bir şekilde taşınabilme özelliği olmasıdır

Serpme fiyatları ağın büyüklüğüne göre değişir. Büyük ağlar su üzerinde ve altında geniş yer kaplayarak fazla sayıda balık avlanmasını sağlar.  Büyük ağlar daha geniş alanlarda daha geniş teknelerde kullanılır. Küçük olanlar ise daha çok kıyı ve kıyı balıkçılığında tercih edilir. 7 kg serpme fiyatları araştırıldığı takdirde en uygun fiyatlarda bulmak mümkündür.

7 Kg Serpme

7 Kg Serpme