Balik ağ

Balik ağ kullanımı açısından birbirinden farklı büyüklükte, farklı ağırlıklarda olurlar. Bu ağlar avlanacak balık çeşitlerine ve ağırlığına göre değişkenlik gösterirler. Balık ağları genelde misina ipleri ile örülür fakat polyamid ip ağlarda tercih edilir.  Hobi olarak balıkçılık yapan kişiler misina ile yapılan ağlar dışında ağları da severek kullanırlar. Misina ipi ile yapılanlar denizde daha çok tercih edilmektedir.

Serpme ağ çeşitleri ölçüsüne ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Açık denizlerden göl kıyılarına kadar balıkçılar tarafından kullanılır. Misina ipinden yapıldığı için kullanım ve taşıma kolaylığı sağlar. Bu ağ modellerini değişik ağırlıklarda bulmak mümkündür. Balık ağ avlanma sezonlarında balıkçıların işlerini kolaylaştırır.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları ağın üretildiği ipin cinsine ve ipin kalınlığına bağlı olarak değişir. Bu ağ çeşitleri arasında elle örülen ve makine ile örülen olarak ikiye ayrılır. Hobi için balıkçılık yapanlar kolay kullanımı açısından misina ağları tercih ederler. Makine ile örülen ağ fiyatları daha uygun fiyatlarda olurlar. Balık avlamak iyi seçilen bir ağ ile zevkle avlanma keyfi verecektir.

Serpme fiyatları birbirinden farklı fiyatlara sahiptir. Bu ağlar hem büyük alanlar için hem de küçük alanlar için farklı boyutlarda üretilirler. Küçük alanlar için olanları daha çok göl, akarsu, dere ve ırmaklarda kullanılır. Büyük ağların denizlerde daha rahat kullanılması balık tutmayı zevkli hale getirir. Balik ağ her türden balık avlayan balıkçıların zevkle satın aldıkları ağlar arasındadır.

Serpme Balık Ağı

Serpme balık ağı tüm balık avı severler tarafından en fazla kullanılan ağ çeşididir. Serpme balık ağları elle örülen ağlar ve makine ile örülen ağlar olarak piyasada bulunmaktadır. Elle örülen ağlar kullanım açısından daha dayanıklı ağlardır. Genelde daha usta balıkçılar tarafından tercih edilir. Kullanım kolaylığı açısından misina ile örülen bazı ağ çeşitlerinde pratik toparlanmasını sağlayan mekanizmalar bulunur. Bu mekanizma bu zevkli hobiye yeni başlayan bireylere kolaylık sağlar.

Makine ile örülen ağlar da fiyat yönünden çok daha fazla tercih edilmektedir. Makine ile örülen ağlar her keseye uygundur. Bu ağlar 4 ile 7 kilo arasında değişir. Kullanım açısından da rahat ve taşınması kolay olmasından dolayı balıkçılar tarafından da tercih edilir. Balık ağ kullanımı giderek artmaktadır.

Balik ağ 1

Balik ağ 2