Misina Serpme Balık Ağı

Misina serpme balık ağı çeşitlerini bireyler araştırmalar yaparak aradıkları özellikte balık ağlarını rahatlıkla bulabilirler. Bu ağlarda çeşitlerine göre fiyat farkları bulunur.  Fiyat farklılıkları ağın büyüklüğü, kullanım alanı ve ağırlığına göre değişir. Bu tür ağlar her tür balık türünü avlarken kullanılabilir.

Serpme Ağ Çeşitleri

El Örmesi Serpme Ağ

9.300,00 9.500,00 

Dere Akarsu Serpme Ağı

3.050,00 3.350,00 

Çemberli Serpme Ağ

Serpme ağ çeşitleri günümüzde kullanım açısından en sık kullanılan çeşitler arasındadır. Misina ipinden yapılan ağ çeşitleri daha hafif olduğu için balıkçılar için kolay taşınma imkanı sunar. Balıkçıların işini kolaylaştırmak isteyen üreticiler kolay açılan ve toparlanan ağ üretimi yaparlar. Misina serpme fiyatları diğer ağ fiyatları gibi birçok yerde değişebilir.

Serpme Ağ Fiyatları

Serpme ağ fiyatları birçok yerde farklı fiyatlarda bulunur. Bu ağ fiyatları kullanım alanları, ipin kalitesi, genişliği gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Çok kullanışlı ağlar olduklarından uygun fiyatlarda bulmak mümkün olur. Ağ almadan önce birey ne tür bir ağ istediğini avlanacağı bölgeye göre tespit eder. Her bütçeye uygun ağ çeşidi bulmak bu ağlar için geçerlidir.

Serpme ağlar içinde genelde daire şeklinde örülen ağlar daha sıklıkla kullanılır. Bu ağlar üstten yani havadan el yardımı ile atılan ağ çeşitleridir. Bazı ağlar ise sadece su üzerine bırakılır. Bu ağlar atılacak ağın yayılma genişliğine ve sualtı derinliğine göre değişir. Ağın daha rahat batması için etek kısımlarında kurşunlar yerleştirilmiştir.  Bu kurşunlar sayesinde ağ istenilen derinliğe iner. Taşınması kolay olan ağlar arasındadır. Misina serpme fiyatları arasında en uygun fiyata sahip ağ çeşitleri arasında yer alır.

Serpme Balık Ağı

Misina serpme kullanım kolaylığı bakımından bireylerin en fazla tercih ettiği ağ çeşitlerinden biridir. Bu ağ modellerinde misina ipi kullanılması ağın toplanması açısından kolaylık sağlar. Misina ipinin ince ve hafif olması taşıma kolaylığı da sağlar. Kullanım kolaylığı olması açısından balıkçıların bu ağı daha geniş alanlarda ve daha derin yerlerde bırakırlar.

Serpme fiyatları ağın büyüklüğüne göre değişir. Bu çeşitler büyüklüklerine göre ayrılır. Büyük ağlar daha geniş alanlarda daha geniş teknelerde kullanılır. Küçük olanlar ise daha göl, akarsu, dere gibi sularda kullanılır. Bu ağlar 4 ile 7 kilo arasındadır. Misina serpme balık ağı en fazla tercih edilen ağlar arasındadır.