Serpme Balık Avı Fiyatları

Serpme balık avı fiyatları belli başlı özelliklere göre değişkenlik gösterir. Örneğin, ağların derin sularda kullanılması, ağ modelini etkileyen bir durumdur. 

El Örmesi Serpme Ağ

7.800,00 8.200,00 

Dere Akarsu Serpme Ağı

2.850,00 3.150,00 

İp Örgü Deniz Serpme Ağ

3.750,00 

Bunun yanı sıra göl, dere, ırmak gibi ağlarda farklı özelliklere sahip ağlar kullanılır. Bu durum ise serpme ağ fiyatları üzerinde önemli faktörlerden bir tanesidir. Ağların ip özelliği, büzgülü, çarmıklı, kurşunlu ve benzeri niteliklere göre fiyatlandırılmaktadır.

Fiyat aralıkları için uygun koşullu ağları alabilmek için fiyatlar arasındaki oranları karşılaştırmak gerekir. Böylece serpme ağ için uygun fiyatları ürünleri bütçeye uygun tercih etmek mümkün olacaktır. Özel üretim, el örmesi ve kaliteli olan ürünler ise fiyat olarak diğer ürünlere göre değişkenlik gösterecektir.

Büzmeli ve Çarmıklı Serpme Kullanımı

Serpme balık ağı fiyatları büzmeli, çarmıklı ya da kurşunlu olup olmamasına göre değişkenlik gösterir. Büzmeli serpmeler genel olarak kumluk olan sığ bölgelerde kullanılır. Bunun yanı sıra kefal avlanmada kullanılır. Bazı durumlarda su üstü ve sandal balıklarının avında da kullanım sağlanmaktadır. Bu iki kullanım arasında fark ise sığ suda ağ yere temas edilmesi gerektiğidir.

Bu kullanım alanları serpme fiyatları unsurunu her yönden etkilemektedir. Büzgülü ve çarmıklı ağlar atış yaparken belli kurallara göre yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlar, ağ atar atmaz az çökme beklenerek süratle geri çekmektir. Aksi durumda ise alt taraftan balıklar kaçabilmektedir.

Serpme Balık Ağı Kaç Kilo Olmalıdır?

Serpme balık avı fiyatları ağ özelliklerine ve örgü şekillerine göre farklılık gösterir. Buna bağlı olarak ağların ağırlıkları da kullanım alanlarına göre belirlenmelidir. Ağırlıkları 4 kg’dan başlayarak 6 kg, 7 kg’ya kadar çıkabilmektedir. Örnek verilecek olursa, makine ağları 4 kg’dan başlayarak, 7 kg’a kadar yükselebilmektedir.

Makine serpme ağları ise 9 numara olarak naylon ipten üretilmektedir. Serpme balık ağı açılımı geniş ve balık haznesi ise derin olarak tasarlanmıştır. Serpme ağlar, Kızılırmak, Yeşilırmak, Gediz, Fırat gibi alanlarda yapılması yasaklanmışken, iç sularda sportif amaçlar ile kullanılabilmektedir. Ayrıca bu ipler genellikle 9 numaralı ipten örülmektedir ve fırdöndüden aşağı doğru göz genişliği 18 mm oranındadır. 

Serpme Balık Avı Fiyatları

Serpme Balık Avı Fiyatları